Valstybės naujienos

 • „LitCapital“ pasirašė sutartį dėl 5 mln. litų kapitalo investicijos į UAB „Putokšnis“

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Ūkis
  Data: 2011-05-31

  Rizikos kapitalo fondas „LitCapital“ investuoja į UAB „Putokšnis“, kurios pagrindinė veikla – PET pakuočių gamyba Lietuvoje ir Ukrainoje. Ši investicija įmonei leis maksimaliai išnaudoti savo gamybos pajėgumus. Be to, ketinama juos plėsti ir papildomai investuoti į kogeneracinę elektrinę, skirtą UAB „Putokšnis“ technologiniams poreikiams tenkinti.

  „Džiaugiamės dėl šios investicijos į vieną pažangiausių gamybos įmonių Lietuvoje UAB „Putokšnis“. A. Stulpinas sugebėjo sukurti puikią dinamišką įmonę, kuri nuolat siekia tobulinti technologijas ir sugeba greitai prisitaikyti prie savo klientų poreikių. Keli paskutiniai metai įmonei buvo sunkūs, tačiau jau prasidėjo naujas verslo etapas, kurio metu stengsimės išnaudoti visas gerąsias įmonės ir darbuotojų komandos savybes. PET pakuočių poreikis pasaulyje kasmet auga 6–7 proc., nuolat plečiasi šių pakuočių asortimentas ir jos vis dažniau naudojamos naujiems produktams pakuoti. Be to, PET pakuotės yra visiškai perdirbamos, o pagal perdirbimo apimtis lenkia visas kitas pakuočių rūšis. Vadinasi, ji yra „žaliausia“ pakuotė, o mūsų fondui tai labai svarbu, nes siekiame investuoti į aplinką tausojančius produktus ir technologijas“, – sako Šarūnas Šiugžda, fondo „LitCapital“ steigėjas ir vadovaujantysis partneris.

  „Įmonė džiaugiasi gavusi tokį įvertinimą iš fondo „LitCapital“ ir sugebėjusi gauti lėšų pagal JEREMIE programą. Ši investicija leis įmonei dar šį sezoną žengti spartesnį žingsnį didinant pardavimus su esamais ir potencialiais klientais, kuriant naujus produktus, didinant gamybos pajėgumus. Kartu tikimės ateityje pasiekti geriausių rezultatų“, – sako A. Stulpinas.

  Grehemas Koupas (Graham Cope), Europos investicijų fondo regiono vadovas: „Ši naujausia „LitCapital“ investicija dar kartą patvirtina kapitalo investicijų Lietuvoje svarbą, o tai daroma padedant Europos investicijų fondo valdomam JEREMIE kontroliuojančiajam fondui. Be to, tai taip pat įrodo, kad augančios įmonės gali pritraukti privatų kapitalą ir taip sugebėti pasinaudoti gerėjančia ekonomine aplinka“.

  „Sveikinu „LitCapital“ su dar viena investicija, leidžiančia teigti, kad įsibėgėja valstybės remiamų rizikos kapitalo fondų investicinė veikla. Taip pat svarbu paminėti efektyvią ir koordinuotą „LitCapital“, Ūkio banko, INVEGOS ir Ūkio ministerijos veiklą, kurios rezultatas – investicijos, paskolos ir garantijos, leisiančios šiai įmonei įgyti naujų jėgų ir tvirtai pasukti tolimesnės plėtros keliu“, – sako ūkio viceministras Daumantas Lapinskas.

  „LitCapital“ yra rizikos kapitalo fondas, įsteigtas kartu su Europos investicijų fondu 2010 m. Fondo dydis – 20 mln. EUR. Jis investuoja į smulkiąsias ir vidutines (privačias) įmones Lietuvoje. Investicijų tipas – ilgalaikės investicijos į privačių įmonių įstatinį kapitalą, siekiant spartesnio įmonių augimo ir plėtros. Vienos investicijos dydis – nuo 2 iki 10,4 mln. litų. Investavimo laikotarpis – 4–6 metai. Vėliau privačiai įmonei yra ieškomas strateginis investuotojas, kuriam fondas parduoda savo akcijas.

  UAB „Putokšnis“ – vienas stambiausių Baltijos šalių ir Skandinavijos regiono PET pakuočių gamintojų. Bendrovė pagamina iki 40 tūkst. tonų PET pakuočių produkcijos. 90 proc. UAB „Putokšnis“ produkcijos yra eksportuojama gėrimų gamintojams Vokietijoje, Lenkijoje, Skandinavijos šalyse ir kt.

  Ūkio ministerijos informacija

 • ATGAL
  Ministras D. Jankauskas su Švedijos ekspertais aptarė virtualių sąskaitų įdiegimo galimybes
  PIRMYN
  Vyriausybė pritarė Savanoriškos veiklos įstatymo projektui
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.