Valstybės naujienos

 • „RESTOS“ tematika atspindi statybų sektoriaus aktualijas

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-12

  Rytoj Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ bus atidaryta tarptautinė statybų ir remonto paroda „RESTA“. Jos dalyvius pasveikins aplinkos viceministras Arūnas Remigijus Zabulėnas. Ši paroda jau aštuonioliktąjį kartą suburs statybų sektoriaus dalyvius. Ji ir šiemet  yra svarbiausias pavasario įvykis mūsų statybų sektoriui.

  Čia savo naujienas ir šiuolaikines statybos technologijas demonstruos daugiau kaip 450 kompanijų iš 16 šalių. Jų ekspozicijos užims visą „LITEXPO“ teritoriją – visas sales ir lauko aikšteles. Paroda savo dydžiu gerokai lenkia ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse visas organizuojamas parodas. Daugiausia vietos joje tradiciškai bus skirta statybinėms ir apdailos medžiagoms. Taip pat bus pristatytos naujausios technologijos, šiuolaikiška įranga, aplinkos tvarkymo idėjos.

  Išskirtinis šios specializuotos parodos bruožas – aktuali tematika. Ir šiemet vienas svarbiausių jos akcentų – alternatyvus šildymas. Kitas akcentas – ekologiškos medžiagos ir gaminiai. Taip pat nemažai dėmesio bus skirta būsto modernizavimui. Norinčiųjų gauti išsamios informacijos apie senų daugiabučių renovavimą, jo naudą parodoje lauks Aplinkos ministerijos ir Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros informacinis-konsultacinis stendas. Jis veiks visas keturias parodos dienas. Stende konsultuosiantys specialistai atsakys į lankytojams rūpimus klausimus.

  Apie daugiabučių namų modernizavimo programą, jos įgyvendinimo galimybes, būsto renovacijos naujoves išsamiai bus kalbama ir per rytoj 12 val. konferencijų salėje 5.1 prasidėsiantį forumą „Daugiabučių namų renovavimas – neišvengiamas ir savalaikis“. Pranešimus skaitys Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros direktorius Algirdas Čepas ir VGTU Statybos fakulteto doc. Česlovas Ignatavičius. 14 val. bus surengtas forumas apie naujus sprendimus renovuojant ir atnaujinant daugiabučių namų šildymo sistemas, saulės kolektorių taikymą tokiuose namuose. Bus pristatytas pirmasis šalyje daugiabutis, renovuojamas pagal naujus sprendimus. Šie forumai, kaip ir kiti iš penkiasdešimties parodos metu vyksiančių renginių, – tai gera proga pasisemti patirties, sužinoti naujausią informaciją.

  Susidomėjimo turėtų sulaukti ir „RESTOJE“ rengiama diskusija apie tvarią statybą. Ji kviečiama penktadienį, balandžio 15 dieną. Tokia vieša diskusija vyks pirmą kartą. Apie pastatus, kurie visą savo gyvavimo ciklą turi būti ekonomiškai efektyvūs, ekologiški ir taupiai naudoti išteklius diskutuos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto, Aplinkos ministerijos, Lietuvos statybininkų asociacijos, Lietuvos architektų sąjungos, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos, verslo bendruomenės atstovai.

  Aplinkos ministerijos informacija

 • ATGAL
  R. K. Urbaitis paskirtas Konstitucinio Teismo pirmininku
  PIRMYN
  Seimui pristatytos valstybinio socialinio draudimo ir pensijų sistemos pertvarkos gairės
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.