Valstybės naujienos

 • „Westinghouse“ atstovai pristatys savo pasiūlymą investuoti į Visagino AE

 • Institucijos: Vyriausybė
  Temos: Energetika
  Data: 2011-06-21

  Birželio 23 dieną „Westinghouse“ delegacija susitiks su  Ministru Pirmininku A. Kubiliumi, naujosios AE projekto įgyvendinimo Komisija, regioninių branduolinės jėgainės statybos partnerių – Estijos, Latvijos ir Lenkijos atstovais, Europos Komisijos atstovais. „Westinghouse Electric Company“ yra pateikusi pasiūlymą investuoti į naująją Visagino AE.

  „Visagino AE projektas yra vystomas pagal grafiką, šią savaitę, kaip ir buvo numatyta, vienas iš potencialių strateginių investuotojų – „Westinghouse“ bendrovė – pristatys  pasiūlymą šio regioninio projekto dalyviams, – sakė Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius.

  Su Ministru Pirmininku susitiks ir į Lietuvą atvyksiantis „Toshiba“ korporacijos vyresnysis viceprezidentas bei jai  priklausančios „Power Systems Company“ prezidentas Yasuharu Igarashi. „Westinghouse Electric Company“ nuo 2006 metų priklauso „Toshiba Corporation“, kurios metinė apyvarta siekia 170 mlrd. litų.

  Pasak A.Kubiliaus, potencialaus strateginio investuotojo į Visagino AE  aukšto rango pareigūnų vizitas rodo,  kas projektas yra vertinamas labai rimtai ir atsakingai.

  „Westinghouse Electric Company“, kurios centrinė būstinė Butler County, Pennsylvania, JAV, yra viena iš civilinės branduolinės energetikos technologijų lyderių pasaulyje, populiariausių PWR (suslėgto vandens) reaktorių koncepcijos autorė. Daugiau nei pusė pasaulyje veikiančių (tarp jų -  JAV, Korėjoje, Slovėnijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse) pramoninių reaktorių yra pagaminti šios bendrovės sukurtos technologijos pagrindu. Bendrovės veikla apima branduolinių technologijų, branduolinio kuro, automatizavimo sistemų branduolinėms elektrinėms bei kitas paslaugas branduolinės energetikos srityje.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  R. Palaitis: Įstatymo pakeitimai atvers kelią į Lietuvą aukštos kvalifikacijos specialistams
  PIRMYN
  Seimas priėmė įstatymą dėl kompensacijų žydų religinėms bendruomenėms
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.