500-osios „Apžvalgos“ šventėje – padėka ir įvertinimas bendraminčiams | Apžvalga

Įžvalgos

 • 500-osios „Apžvalgos“ šventėje – padėka ir įvertinimas bendraminčiams

 • Temos: Įvykiai
  Data: 2011-04-09
  Autorius: „Apžvalgos“ info

  Krikščioniškosios demokratijos žiniasklaidos tradiciją perėmusi iš laikraščio „Žemaičių ir Lietuvos apžvalga“, Atgimimo laikmečiu atsikūrusi, vėliau dar kartą atgimusi jau kaip žurnalas 2009-aisiais, „Apžvalga“ šių metų balandžio 9 d. visuomenei pristatė 500-ąjį numerį. Šia proga žurnalo draugai, bendraminčiai ir tiesiog skaitytojai buvo pakviesti į „Apžvalgos“ padėkos apdovanojimų šventę, vykusią M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre.

                        Renginį muzikiniu akcentu pradėjo grupė „Skylė“, publikai padovanojusi keletą dainų iš naujausio albumo „Broliai“. Paskui, aptemus šviesoms ir pasigirdus parskrendančio lėktuvo garsui, tartum tiesiai iš naujausio „Apžvalgos“ viršelio, kurio projekcija užsižiebė scenos gilumoje, į sceną nužengė renginio vedėjos, kaip paaiškėjo iš jų teatralizuoto pokalbio, – į Lietuvą grįžusios emigrantės. Pasirodo, jos grįžusios namo todėl, kad iš „Apžvalgos“ sužinojusios daug gerų dalykų apie šiandienos Lietuvą. Sužinojusios apie laisvus žmones, įgyvendinančius gražiausias idėjas, drąsiai siekiančius tikslo ir kuriančius savo šalies ateitį. „Taip, turime kuo didžiuotis ir kuo džiaugtis. Ir turime kam padėkoti už tai, kad Lietuvoje yra gera gyventi ir gera čia sugrįžti!“ – pabrėžė viena renginio vedančiųjų ir šiais žodžiais pradėjo „Apžvalgos“ padėkos apdovanojimų teikimo ceremoniją.

                        Pirmasis įteikti apdovanojimo į sceną pakilo tiek šios šventės, tiek paties „Apžvalgos“ leidinio mecenatas Europos Parlamento narys Algirdas Saudargas. Europarlamentaras pasveikino susirinkusius ir pasidžiaugė atsinaujinusiu ir jau 500-ąjį numerį išleidusiu žurnalu. O „Apžvalgos“ apdovanojimą už skvarbų ir objektyvų žvilgsnį į politinius procesus įteikė politologei Ainei Ramonaitei, jau ne kartą su apžvalgininkais ir leidinio skaitytojais „Apžvalgos“ puslapiuose pasidalinusiai savo giliomis politologinėmis įžvalgomis.

  Seimo narys, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas V. Stundys, atstovaujantis Molėtų-Švenčionių apygardos, taigi, ir Pabradės rinkėjams, buvo pakviestas įteikti „Apžvalgos“ apdovanojimą UAB „Intersurgical“ generaliniam direktoriui Sigitui Žvirbliui, sukūrusiam didelį verslą mažame miestelyje – Pabradėje.

  Už kertinius laisvės ir dvasingumo akmenis, įmūrytus į valstybės pamatą, „Apžvalga“ apdovanojo „Sausio barikadų kunigą“, nepabūgusį Sausio 13-ąją prisiimti parlamentarų dvasios vado pareigas ir būti Lietuvos širdy pačiomis sunkiausiomis akimirkomis, kun. Robertą Grigą, o įteikti nominacijos į sceną žengė pati LR Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

  Seimo vicepirmininkas Česlovas V. Stankevičius apdovanojimą įteikė europietiškas krikščioniškosios demokratijos ir socialios rinkos idėjas Lietuvoje skleidžiančiam Konrado Adenauerio fondui. Atsiimti nominacijos buvo pakviestas šio fondo vadovas Baltijos šalyse Andreasas Michaelis Kleinas.

  „Šeimų universitetui“ skirtą apdovanojimą už šeimos vertybių puoselėjimą ir bendruomeniškumo ugdymą atsiėmė „Šeimų universitetui“ atstovavę Paulius ir Inga Gebrauskai. Už jų darbą, talkinant šeimoms, ieškančioms savitarpio supratimo, susiklausymo ir pažinimo, dėkojo ir nominaciją įteikė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas J. Dagys.

  Visus sugraudino ir priminė, kokie iš tiesų esame laimingi, ištrūkę iš sovietizmo ir KGB valdomų tautų kalėjimo, atsiimti „Apžvalgos“ apdovanojimo atvykusi Baltarusijos krikščionių demokratų partijos kopirmininko Vitalio Rimašeuski žmona Nasta Rimašeuska su dukrele. Už kasdienę kovą, siekiant demokratijos pergalės, nominuotas V. Rimašeuski, krikščionių demokratų kandidatas į Baltarusijos prezidentus, kalintas už dalyvavimą taikioje demonstracijoje ir šiuo metu esantis namų arešte, dėl suvaržymų negalėjo atvykti į Vilnių. Tad kaip skaudžios Baltarusijos realybės patvirtinimas ir priminimas nuskambėjo N. Rimašeuskos žodžiai, kad esame išties laiminga tauta, nes KGB Lietuvoje rasime tiktai muziejuje, o Baltarusijoje Nasta vos prieš keletą mėnesių šaltais KGB koridoriais nešusi siuntinius kalintam savo vyrui. Beje, įteikti V. Rimašeuski skirtą apdovanojimą „Apžvalga“ paprašė taip pat savo laiku KGB kalėjimų užgrūdinto disidento, Nepriklausomybės akto signataro Algirdo Patacko.

  „Apžvalgos“ padėkos apdovanojimas tądien buvo įteiktas ir idėjiškai bei vertybiškai artimo, ateitininkų leidžiamo žurnalo „Ateitis“ redaktorei Redai Sopranaitei. Pilna Šokio teatro salė R. Sopranaitei plojo ne tik už tai, kad šįmet šimtą metų atšventęs žurnalas išlieka jaunas ir perspektyvus, bet ir už tai, kad šimtametį žurnalą, anot apdovanojimą teikusio „Apžvalgos“ redaktoriaus Kęstučio D. Rimkevičiaus, Reda pavertė šimtmečio žurnalu.

                        Renginį užbaigė vėl į sceną pakviesti grupės „Skylė“ atstovai. Tik šįkart lipo į sceną ne dainuoti, o atsiimti jiems skirto apdovanojimo. Už teisingą garsą ir teisingus žodžius grupei „Skylė“ dėkojo nominaciją įteikęs Seimo narys, „Apžvalgos“ „krikštatėvis“ bei idėjinis vadas Paulius Saudargas. Pranešęs apie oficialaus renginio pabaigą, jis pakvietė visus neformaliai pabendrauti prie arbatos puodelio teatro foje.

                        Taigi, 500-asis „Apžvalgos“ numeris paminėtas, kaip ir priklauso, esant tokiam solidžiam skaičiui, iškilmingai, tačiau drauge labai šiltai ir jaukiai. Pasak „Apžvalgos“ redaktoriaus K. D. Rimkevičiaus, buvę labai gera išgirsti dalyvavusiųjų renginyje nuoširdžias padėkas tiek už patį leidinį, tiek už puikias emocijas ir džiugias akimirkas, patirtas šventėje. Toks skaitytojų ir „Apžvalgos“ bičiulių įvertinimas, anot redaktoriaus, išties yra paskata ir pastiprinimas pradedant nelengvą, bet įdomų ir kasdienių atradimų kupiną kelią 1000-ojo numerio link.

 • ATGAL
  A. Sekmokas: saugumo klausimai patys svarbiausi
  PIRMYN
  TS-LKD pirmininko varžytuvėse A. Kubiliui iššūkį meta I. Degutienė
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.