60 proc. gyventojų mano, jog Lietuvai reikia SGD terminalo | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • 60 proc. gyventojų mano, jog Lietuvai reikia SGD terminalo

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Energetika
  Data: 2012-01-26

  Šių metų sausio mėnesį atlikus visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimus daugiau negu 17-oje miestų ir 56 kaimuose, tyrimai parodė, jog šalies gyventojai palaiko Lietuvos siekį statyti suskystintų gamtinių dujų (toliau-SGD) terminalą.

  Apklausos rezultatai parodė, jog didžioji dalis Lietuvos gyventojų – 60 proc. pritarė SGD terminalo reikalingumui ir tik 8 proc. teigė, jog tokio terminalo nereikia.

  Labiausiai SGD terminalo reikalingumą palaiko Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Panevėžio miestų gyventojai –71,1 proc.

  Net 77 proc. gyventojų žino apie įgyvendinamą SGD terminalo projektą Lietuvoje, respondentų amžius pasiskirstė tolygiai – nuo jaunesnių iki vyriausio amžiaus.

  Dėl naudos kokią gautų Lietuva įgyvendinusi SGD terminalo projektą gyventojai linkę buvo įvardyti, jog atpigs dujos (39 proc.) ir Lietuva taps energetiškai nepriklausoma, taip manančių buvo 34 proc.

  Daugelis apklaustųjų įvardijo kur planuojamas statyti SGD terminalas, tokių buvo 58 proc. respondentų. Likusieji gyventojai nežinojo kur bus statomas SGD terminalas. Apie projekto įgyvendinimo vietą labiau informaciją žinojo turintys aukštąjį išsilavinimą, aukštesnių pajamų, vyresni didžiųjų miestų gyventojai.

  Tokius rezultatus parodė AB „Klaipėdos nafta“ užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ sausio mėnesį atlikta apklausa.

  Energetikos ministerijos informacija


 • ATGAL
  Prezidentė pasirašė Mokslo ir studijų įstatymo pataisas
  PIRMYN
  E. Masiulis: abipusiai krovinių srautai tarp Azijos ir Lietuvos garantuos „Saulės“ traukinio sėkmę
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.