Valstybės naujienos

 • A.Kubilius: rūpesčio žemės ūkiu niekada nebus per daug

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2011-04-27

  Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius laukuose prie Ginkūnų (Šiaulių rajonas) susitiko su Ginkūnų agrofirmos vadovu Arūnu Grubliauskiu ir ūkininku Antanu Jokubaičiu, kuris valdo daugiau nei 100 hektarų žemės.

  Šiaulių rajono ūkininkai kaip tik užarinėjo per žiemą iššalusius žiemkenčius. Kaip premjerą informavo A. Grubliauskis, „daugelis mūsų krašto ūkininkų turės sėti žiemkenčius iš naujo“. „Žemdirbiai išradingi. Mes nenuleidžiame rankų, o jeigu dar ir Vyriausybė padės – tikrai išgyvensim“, – sakė Ginkūnų agrofirmos vadovas.

  Premjeras A. Kubilius pažymėjo, kad jie su ministru norėjo įvertinti padėtį vietoje. Pasak Vyriausybės vadovo, statistika tokia, kad Šiaurės Lietuvoje ir ypač Šiaulių rajone vietomis net iki 70 proc. yra nukentėję žiemkenčiai. Premjeras tvirtino, kad Vyriausybė garantuoja 50 proc. pasėlių draudimo kompensacijas ir kad nedelsiant bus priimtas Vyriausybės nutarimas, suteikiantis galimybę paankstinti žemdirbiams vadinamojo „žaliojo kuro“ įsigijimą.

  „Nauja sėja reiškia netikėtas išlaidas. Tad puikiai suprantame, kad reikia pagalbos nuo žiemos padarinių nukentėjusiems ūkininkams, ir tikiuosi, kad nuo gegužės 10 d. suteiksime galimybes įsigyti „žaliojo kuro“. Per sunkią krizę žemės ūkis parodė savo gajumą ir atsparumą. Esu įsitikinęs, kad rūpesčio žemės ūkiu niekada nebus per daug“, – sakė Premjeras. A. Kubilius.

  Žemės ūkio ministras K. Starkevičius atkreipė dėmesį, kad kol kas per 104 tūkst. hektarų pasėlių yra apdrausti, kai bendrai Lietuvoje turime virš 500 tūkstančių hektarų pasėlių. Ministras ragino naudotis valstybės garantijomis ir parama bei drąsiai drausti savo pasėlius.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Seimo Pirmininkė I. Degutienė: Jonas Paulius II buvo didis Dievo žmogus, kuris visą save dalino kitiems
  PIRMYN
  Apie Helsinkio konvenciją – per susitikimą Vilniuje
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.