Valstybės naujienos

 • Alternatyvios bausmės sumažintų kalinių skaičių

 • Institucijos: Prezidentūra
  Temos: Teisė
  Data: 2011-04-29

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į Malonės komisijos siūlymus ir vienbalsį patarimą bei įvertinusi malonės prašančiųjų padarytų nusikaltimų turinį, sveikatos būklę, socialines ir šeimynines problemas bei vaikų interesus, pasirašė dekretą, kuriuo suteikė malonę 12 asmenų. Prezidentės vadovaujama Malonės komisija iš viso svarstė 75 nuteistųjų prašymus dėl malonės suteikimo.

  Nuo likusios laisvės atėmimo bausmės Prezidentės dekretu atleistos dvi už vagystes teistos nepilnametės, kurios net nėra baigusios pagrindinės mokyklos, ir 20-metis vaikinas, kuris nusikalto būdamas nepilnametis, įkalinimo įstaigoje įgijo specialybę ir yra keletą kartų skatintas už gerą elgesį.

  Prezidentės nuomone, jaunų žmonių socialinė reabilitacija sėkmingiau ir prasmingiau gali vykti laisvėje, o ne kalėjime. Šalies vadovė ragina nevyriausybines organizacijas, savanorius, bendruomenes padėti integruotis į visuomenę iš įkalinimo įstaigų grįžtantiems asmenims, ypač jauniems žmonėms.

  Dvi moterys nuo likusios laisvės atėmimo bausmės atleidžiamos dėl sunkios sveikatos būklės. Abiem reikalinga nuolatinė specializuota medikų priežiūra. Vienos nuteistosios laisvėje laukia 4 vaikai, vienam iš jų dėl įgimtos ligos reikalinga nuolatinė priežiūra.

  Nuo likusios laisvės atėmimo bausmės taip pat atleistas 76-erių metų vyras, nuteistas už viešą kito žmogaus pažeminimą, ir už nesunkų nusikaltimą teistas vyriškis, išlaikantis laisvėje likusią motiną ir mažametį sūnų.

  Keturiems nuteistiesiems laisvės atėmimo bausmės sutrumpintos. Atsižvelgus į sveikatos būklę ir pensinį amžių 2 metais laisvės atėmimo bausmė sutrumpinta dviem smurtinius nusikaltimus padariusiems nuteistiesiems.

  Vieneriais metais laisvės atėmimo bausmė sutrumpinta už sukčiavimą nuteistam vyrui, kuris laisvėje išlaiko dukrą. Taip pat- 25-erių metų vyrui, kuris, būdamas jauno amžiaus, bandė prekiauti psichotropinėmis medžiagomis, šiuo metu išlaikančiam sunkiai sergančią motiną ir garbaus amžiaus močiutę.

  Prezidentės dekretu taip pat sumažinta piniginė bauda už naminės degtinės gaminimą teistam asmeniui, auginančiam du nepilnamečius vaikus.

  Prezidentės teigimu, kalinių skaičiumi Europoje pirmaujanti Lietuva turi nedelsdama sukurti probacijos mechanizmą ir sudaryti galimybes plačiau taikyti alternatyvias laisvės atėmimui bausmes. Probacijos įstatymo projektas šiuo metu pateiktas Seimui.

  Prezidentės spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Ūkio ministras ragina viešbučius išlaikyti aukštą standartų kartelę
  PIRMYN
  Lietuvos gyventojai palankiai vertina kasos aparatų įvedimą turgavietėse
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.