ALUS – TIKRŲ VYRŲ GĖRIMAS??? arba negerk, Joneli, avinėliu pavirsi… | Apžvalga

Įžvalgos

 • ALUS – TIKRŲ VYRŲ GĖRIMAS??? arba negerk, Joneli, avinėliu pavirsi...

 • Temos: Sveikata
  Data: 2011-07-14
  Autorius: Algirdas PATACKAS

  A. Patackas (M. Žilionytės nuotr.)

  Alaus alkoholizmas Lietuvoje išaugo iki neregėto masto. Ypač populiarus alus tarp jaunų žmonių, tai yra tarp tų, kurie laiduoja tautos tęstinumą. Iš alaus, tauraus senovinio gėrimo, skirto atsigerti, bet ne pasigerti, pelno godulys padarė vieną klastingiausių natūralios, tradicinės, per amžius susiklosčiusios gyvensenos žudikų. Gali išgirsti – kas čia baisaus, jame mažai alkoholio – „Kiek tame aluje alkoholio? Trys, penki, maksimum dvylika procentų. Alus – tai ne degtinė. Kaip jis gali būti žalingas?“

  Kokios yra priežastys, dėl kurių vertėtų jums pasiūlytą antrąjį alaus bokalą išpilti į unitazą?

  PIRMOJI priežastis

  Nei vyras, nei boba, o kažkoks… bobėnas  

   

  Alaus reklama itin eksploatuoja „tikro vyro“ įvaizdį – „žengia vyrai linksmai, tvirtai mušdami koją…“ Ar iš tikro vyriškumas ir alus – neatskiriami?

  Tai, kad pernelyg vartojant alų užauga viršsvoris, mes žinome. Bet kad alus padaro žmogų belyčiu, žino nedaugelis. Nors iš tiesų nutukimas ir lyties netekimas yra to paties proceso, vykstančio pernelyg siurbiant alų, pasekmė. Apyniai, kurie suteikia alui kartumo, turi  vadinamųjų fitoestrogenų, kurie yra priskiriami hormonams. Paprasčiau tariant, stiprus alus yra hormonas, kurį pats žmogus įsiveda į savo organizmą. Jei tas hormonas jam – šiuo atveju vyrui – yra svetimas, vyras pradeda keistis. Keičiasi ne tik jo kūnas, bet ir papročiai, charakteris. Ant pilvo, šlaunų pradeda augti riebalai, plonėja balsas, netgi formuojasi krūtys…Žodžiu, vyras bobėja. Būna netgi, kad iš krūtų pradeda sunktis pienas, o apie vyriškąsias potencijas geriau ir nekalbėti…Būdingas alaus gėrikas – nesveikai nutukęs, šlapimu dvokiantis sugadintais inkstais subjektas, gebantis tik ožio balsu bliauti tribūnoje ir visiškai bejėgis žaidimų aikštelėje. Beje, yra tautų, kurių vyrai išvis negeria – pavyzdžiui, čečėnai (ne tik todėl, kad yra musulmonai, bet ir pagal paprotinę teisę – adatą).

  ————————————————
  Su moterimis – kitaip. Be saiko geriant alų, moteriškųjų hormonų jų organizme padaugėja virš normos, o tai galų gale veda į nevaisingumą.

  ANTROJI priežastis.

  Alui – taip, narkotikams – ne?

   

  Tarp kitko, ar žinote, kas yra apynys? Tai – biologinis kanapių giminaitis, kartais šie augalai netgi kryžminami. O iš kanapių, kaip žinoma, yra gaminamas hašišas ir marihuana. Apynyje, beje, yra morfino, kuris yra bazinis produktas gaminant opiumą ir heroiną. Taigi, gerdamas alų, į savo organizmą įleidi narkotikus, pratini prie jų. Štai ką rašo apie apynius toksikologijos vadovėlis:

  „Apynys (humulus lupulus L.) priklauso tam pačiam šilkmedinių (moraceae) pogrupiui, kaip ir kanapė (cannabis setiva L., cannabis ruderalis Jan.). Naudojant saikingai, veikia raminančiai, antiseptiškai, malšina skausmą, varo šlapimą, gerina apetitą. Tačiau didelės dozės lokaliai dirgina gleivinę ir odą, gali sukelti vėmimą, dermatitą, nervinius sutrikimus [...]. Šeriamos sutrintomis spurgomis pelės nugaišta per 5 dienas. Karvių, ėdančių apynius, pienas apkarsta, o nuo didesnių kiekių joms sutrinka virškinimas, atsiranda prieskrandžių parezė, viduriavimas. Kiaulėms pasireiškia nerviniai sutrikimai, ir jos gana greit nugaišta. Ypač kenksmingi apyniai paršingoms kiaulėms. Skrodžiant gyvulius, nustatomas katarinis gastroenteritas, kepenų distrofija, kraujo stazė organuose. Apynių spurgų ekstrakto DL50 pelėms – 314 ml/kg.“

  TREČIOJI priežastis

  Alus – ne degtinė?

  Taip sakoma liaudyje. Tačiau specialistai žino, kad degtinėje yra tam tikrų medžiagų, vadinamų fuzeliais, kurios iš esmės yra nuodai. Betgi aluje jų yra nepalyginamai daugiau. Fuzelių sukeliamų ligų puokštė – katarakta, makulopatija,  taip pat krūties vėžys.

  KETVIRTOJI priežastis

  Kas pelnosi iš alaus?

   

  Ar teko girdėti, kad Vakaruose alaus vartojimas mažėja? Tikriausiai ne. Rusai priversti buvo netgi išleisti specialų įstatymą kovai su vaikų alaus alkoholizmu. Lietuvoje gi alaus reklama siautėja, nerdamasi iš kailio, varžydamasi, kuris alus kurį perspjaus… Dedamasi dideliais mecenatais, be kurių žlugtų sportas, kultūra, nukentėtų socialinė šalpa. Šiose „lenktynėse be taisyklių“ spekuliuojama viskuo, netgi patriotiniais jausmais, iškraipoma ir subanalinama istorija. Alaus magnatų pastangomis (serviliškoms TV padedant) buvo išniekinta archainė, žygeivių ir disidentų su tokiais vargais atgaivinta Rasos šventė, kuri virto girtu šlitinėjimu pakrūmėmis ir deginamų padangų smarve. Būna ir paradoksų – antai vienas aludarių avataras, toks Saulius Galadauskas (beje, buvęs ateitininkas idealistas) pareiškė, kad jo bravoras rems „antialkoholinę kampaniją“… Aritmetika paprasta – antialkoholinei reklamai bus skiriami centai, o šitokia klasta išvilioti litai pasiliekami sau, tokiu būdu tunkant iš ydos skatinimo.

  (D. Augulės piešinys)

   

  Taigi, vaikine… Ar nori tapti panašus į pilvotą babcę iš turgaus? Ar nori paruošti savo organizmą narkotikų traukai? Ar nori remti alaus pampūzus, kad jie galėtų savo mersus pakeisti rols roisais? Ar nori būti avinu, kurį mausto kas netingi? Tada mauk alų lig žemės graibymo.

   

  P.S. Šio teksto pagrindu parengtą straipsnį autorius pasiūlė pagrindiniams lietuviškiems tinklalapiams – delfi.lt, alfa.lt, balsas.lt, taip pat lrytas.lt. Deja, redakcijos droviai tylėjo, nors anksčiau yra spausdinę to paties autoriaus rašinius. Išspausdino tik voruta.lt ir laikraščio „15 min.“ internetinis variantas. Negana to, 15min.lt išspausdino ir straipsnį „Faktai ir mitai apie alų“, kur, be kita ko, rašoma: „Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė Rasa Vaitkienė perspėja, kad didelis kiekis alaus kelia grėsmę tiek moteriškumui, tiek vyriškumui. Jau seniai buvo pastebėta, kad nuo spiritinių gėrimų vyrai moteriškėja, o moterys vyriškėja. Iš visų gėrimų negatyviausiai vyrų ir moterų organizmo lytinius hormonus veikia būtent alus. Vyrams vystosi moteriški požymiai, taip pat impotencija, o pas moteris šiurkštėja balsas, charakteris, kinta veido plaukuotumas.

  Alų vartojančio vyro organizme vyrišką hormoną testosteroną palaipsniui pakeičia moteriškieji estrogenai. Ypač pasikeičia vyro figūra: plečiasi dubuo, riebalai kaupiasi pagal moterišką tipą – šlaunyse. Pilvo raumenys silpnėja ir atsiranda „alaus pilvas“, auga riebalų prisipildžiusios krūtys. Padidėja širdis, kuri priversta kiekvieną dieną perpumpuoti papildomą skysčių kiekį, gaunamą su alumi. Vystosi išeminė širdies liga ir padidėja infarkto tikimybė (išgeriantiems 6 bokalus alaus vienu metu mirtino miokardo infarkto tikimybė padidėja net 6 kartus). Fizinis krūvis vis sunkiau pakeliamas, atsiranda dusulys. Gydytojai šį sindromą vadina „alaus“ arba „Bavarijos“ širdimi. Vystosi impotencija, potraukį moterims keičia potraukis alkoholiui “.

  Išvadas apie lietuviškosios mas media laisves ir nepriklausomybes  – šiuo atveju nuo aludarių klano – pasidarykime patys…

 • ATGAL
  B. Obamos meškerė: be Afganistano, bet su Libija
  PIRMYN
  Protestų kultūra: tarp verslo, vienybės ir idealo
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.