Valstybės naujienos

 • Apie Helsinkio konvenciją – per susitikimą Vilniuje

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-28

  Vakar Aplinkos ir Užsienio reikalų ministerijų atstovai susitiko su Helsinkio konvencijos atsakingąja sekretore Anne Christine Brusendorff ir šiuo metu Helsinkio komisijai pirmininkaujančios Švedijos delegacijos vadove Gabriella Lindholm. Per šį Aplinkos ministerijoje vykusį susitikimą buvo aptartas Helsinkio konvencijos vaidmuo Europos ir tarptautiniu mastu, jos biudžetas, projektų įgyvendinimas, Lietuvos tarptautiniai susitarimai ir jos politika Baltijos jūros aplinkos apsaugos srityje, taip pat mūsų šalies pažanga vykdant ES teisės aktų ir Helsinkio konvencijos Baltijos jūros veiksmų plano reikalavimus.

  Helsinkyje pasirašyta Baltijos jūros baseino jūrinės aplinkos apsaugos konvencija, trumpai vadinama Helsinkio konvencija, apjungia visas devynias aplink Baltijos jūrą esančias valstybes – Daniją, Vokietiją, Latviją, Estiją, Suomiją, Švediją, Lenkiją, Rusiją ir Lietuvą. Jų atstovai dalyvauja bendruose šios konvencijos projektuose. Minėtosioms valstybėms yra labai svarbu, kaip pažymėjo aplinkos viceministras Aleksandras Spruogis, įgyvendinti Helsinkio konvencijos Baltijos jūros veiksmų planą. Šis planas, kaip ir Baltijos jūros regiono strategija, yra glaudžiai susijęs su Jūrų strategijos pagrindų direktyvos – pirmojo specialaus ES teisės akto gerai jūrų ekologinei būklei siekti – nuostatomis.

  Per susitikimą buvo aptarti su Helsinkio konvencijos biudžetu susiję klausimai. Pagal konvencijos reikalavimus visos prie šios tarptautinės sutarties prisijungusios valstybės turi mokėti įnašus lygiomis dalimis. Lietuvai 1997 m. ratifikavus Helsinkio konvenciją, buvo atsižvelgta į mūsų šalies ir Latvijos ekonominę padėtį ir bendru šalių sutarimu nuspręsta, kad abiejų valstybių įnašai sudarys 5,5 proc. Artėjant naujam 2012–2016 m. biudžeto laikotarpiui, pradėta diskutuoti, kad kiekvienos šalies įmoka turėtų sudaryti 11,1 proc. Mūsų šalies atstovai pažymėjo, kad Lietuva nepasirengusi mokėti tokios įmokos (apie 650 tūkst. litų) ir pasiūlė atnaujinti derybas svarstant 2013–2014 m. Helsinkio konvencijos biudžetą.

  Susitikimo dalyviai taip pat aptarė tarptautinio bendradarbiavimo upių baseinų srityje klausimus. Viceministras Aleksandras Spruogis informavo apie mūsų šalies parengtą Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos ir Europos Sąjungos susitarimo bendradarbiauti Nemuno baseino vandens išteklių naudojimo ir apsaugos srityje projektą. Šis susitarimas – svarbus dokumentas siekiant įgyvendinti Bendrąją vandens politikos direktyvą ir užtikrinti kaimyninių valstybių bendradarbiavimą.

  Aplinkos ministerijos informacija

 • ATGAL
  A.Kubilius: rūpesčio žemės ūkiu niekada nebus per daug
  PIRMYN
  Neliks dvigubo aplinkos taršos mokesčio už gaminiuose esančias sudedamąsias dalis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.