Ar sunku atstovauti europinei partijai | Apžvalga

Vieningoji europa

 • Ar sunku atstovauti europinei partijai

 • Data: 2010-11-01
  Autorius: Milda JOCIŪTĖ

  G. Uzdilaitė: "Atstovauti Europos liaudies partijos frakcijai žiniasklaidoje - tai visą laiką suktis informacijos sraute". (Martynos Žilionytės nuotrauka)

  Atstovauti Europos liaudies partijos (ELP) grupei – tai daug žinių ir kantrybės reikalaujantis darbas, nes  informacijos srautai yra be galo dideli.

  Su „Apžvalga“ savo įspūdžiais apie darbą dalijosi Europos liaudies partijos frakcijos spaudos tarnybos patarėja, lietuvė Giedrė Uzdilaitė.

  Europos liaudies partijos (ELP) grupė – didžiausias Europoje politinių partijų aljansas. Tai pirmoji Europos lygmeniu sukurta tarptautinė politinė partija, vienijanti 72 europines centro ir centro dešiniosios pakraipos politines jėgas. Europos Parlamente Europos liaudies partijos frakcija yra didžiausia ir turi 265 narius. Lietuvoje Europos liaudies partijos grupei priklauso Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kurie tikraisiais nariais tapo Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą.

  ELP frakcija Europos Parlamente vaidina aktyvų vaidmenį, šios frakcijos pirmininkas yra parlamentaras Josephas Daulas. Jis pirmininkauja Parlamento vykdomiesiems organams, frakcijos vardu pasisako svarbiausiose diskusijose Europos Parlamente. Jam padeda koordinatoriai, tam yra suformuoti atskiri komitetai ir darbo grupės. ELP frakcijos sekretoriatas atlieka politines ir organizacines funkcijas. Frakcija turi ir savo politinių tyrimų centrą – Europos idėjų tinklą – kuris vienija nuomonės formuotojus pasaulinės politikos, verslo, akademinės visuomenės ir pilietinės visuomenės srityse, aptaria pagrindinius politikos klausimus, su kuriais susiduria Europos Sąjunga.

  Darbas frakcijos spaudos tarnyboje remiasi pagrindiniais principais, kuriais siekiama vieningos, skaidrios ir demokratiškos Europos. Mažinant reguliavimą ir biurokratiją, siekiama kiek įmanoma labiau priartinti Europos Sąjungą prie piliečių.

  Kiekvieną kartą rašant pranešimus ar organizuojant spaudos konferencijas, svarbiausia nenukrypti nuo ELP grupės pozicijos. Giedrė minėjo, kad ELP spaudos atstovai kiekvieną savaitę apie 4 000 žiniasklaidos atstovų adresų siunčia savaitės gaires, pabrėždami svarbiausius politinius ES įvykius. Atstovauti ELP frakcijos nariams žiniasklaidoje – tai ne tik suvaldyti informacijos srautus ir visą laiką turėti atsakomąją poziciją, bet taip pat ir organizuoti viešąsias socialines akcijas, kurios daro įtaką ELP įvaizdžiui visuomenėje.

  Atstovauti Europos liaudies partijos frakcijai žiniasklaidoje – tai visą laiką suktis informacijos sraute, stebėti ir analizuoti įvykius,  generuoti idėjas.

 • ATGAL
  Susitikime Briuselyje!
  PIRMYN
  Europos transporto avangarde – elektromobiliai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.