Valstybės naujienos

 • Atliekų tvarkymo įstatymo pataisų, į Lietuvos teisės aktus perkeliančių Europos Parlamento ir Tarybos direktyvas, priėmimas atidėtas

 • Data: 2011-03-31

  Seimas atidėjo  Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto, kuriuo į Lietuvos teisės aktus perkeliamos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl atliekų, jų deginimo, atliekų sąvartynų nuostatų priėmimą. Seimas atsižvelgė į pranešėjo – parlamentinio Aplinkos apsaugos komiteto nario Andriaus Burbos prašymą daryti pertrauką, kai buvo pritarta Seimo nario Evaldo Jurkevičiaus siūlomoms  projekto 29 straipsnio pataisoms. Jomis siūloma papildyti galiojančio įstatymo 32 straipsnį nauja 2 dalimi, suteikiančia galimybę komunalinių atliekų turėtojams fiziniams asmenims apmokėti atliekų tvarkytojo paslaugas pagal dvišalę sutartį pasirinktinai: už faktinį atliekų kiekį, pagal gyvenamojo būsto plotą, arba pagal registruotų gyventojų skaičių.

  Aplinkos apsaugos komitetas šiam siūlymui buvo nepritaręs. Jo  nuomone, siūloma pataisa nesusijusi su direktyvos 2008/98/EB nuostatų perkėlimu, todėl komiteto posėdyje buvo priimtas sprendimas pasiūlymą svarstyti kartu su Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo įstatymo projektu Nr. XIP-1036 ir paties E. Jurkevičiaus registruotu projektu Nr. XIP-1358(2).

  Posėdžio metu už minėtą pataisą balsavo 52, prieš – 5, susilaikė 26 Seimo nariai. Atsižvelgiant į Seimo nario A. Burbos prašymą leisti komitetui šį klausimą nagrinėti papildomai, vadovaujantis  Seimo statuto 158 straipsniu, nuspręsta daryti pertrauką iki artimiausios Seimo posėdžių dienos.

  Seimo ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Ekonominių vertinimų rodiklis kovo mėnesį padidėjo šešiais procentiniais punktais
  PIRMYN
  Padidintos baudos už nesunkius, apysunkius ir sunkius nusikaltimus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.