Baltarusijos politinių represijų juodoji statistika – ekspozicijoje LR Seime | Apžvalga

Įžvalgos

 • Baltarusijos politinių represijų juodoji statistika – ekspozicijoje LR Seime

 • Data: 2011-12-12
  Autorius: "Apžvalgos" info.

  Pasitinkant Tarptatutinę žmogaus teisių dieną LR Seime atidaryta ekspozicija „Žmogaus teisių pažeidimai ir politinės represijos Baltarusijoje“. Ekspozicijos iniciatorius – LR Seimo narys Petras Auštrevičius, o vaizdinę ir statistinę medžiagą pateikė Rytų Europos studijų centras, Vieningosios Baltarsusijos namai ir Žmogaus teisių namai.

  E. Zingeris: Esame prieš gilią politinę žiemą

  Kalba Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E. Zingeris (M.Žilionytės nuotr.)

  Renginyje kalbėjęs LR Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris priminė, kad Lietuva garbingai vadovavo visus metus didžiuliam valstybių sambūriui – Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai. Vis dėlto politikas pabrėžė apgailestavimą, kad neseniai pasibaigusio ESBO Ministrų Tarybos susitikimo priimtuose dokumentuose neliko įpareigojančių punktų dėl žurnalistų apsaugos ir interneto laisvės. Pasak E. Zingerio, tai reiškia, kad praėjus 20 metų po Sovietų Sąjungos subyrėjimo, „mes vėl esame prieš gilią politinę žiemą“. Komiteto pirmininkas ragino visas Lietuvos politines partijas mobilizuotis, galbūt pasirašyti politinių partijų susitarimą – ką daryti dėl grasinančių diktatūrų.

  E. Zingeris teigė tikįs, kad ši paroda iškeliaus į visą pasaulį ir pažadėjo, kad Demokratijų bendrija Baltarusijos klausimą tikrai įrašys į savo prioritetų sąrašą. „Sieksime, kad Europos Sąjungos tautų sąmonėje rūpestis baltarusių tautos laisve ir nepriklausomybe būtų tarp prioritetų“,  – sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas.

  Žmogaus teisės – represijų gniaužtuose

  Baltarusių Žmogaus teisių namų direktorė Ana Gerasimova teigė, kad represijos per paskutinius septyniolika metų tik auga. Ir šiandien Baltarusijos kalėjimuose dėl politinių motyvų kalinama daugiau kaip 10 žmonių. Kalbėjusioji pabrėžė, kad ypač didelį susirūpinimą kelia buvusio kandidato prezidento rinkimuose Andrejaus Sanikovo, Jaunojo fronto lyderio Andrejaus Daškevičiaus ir A. Sanikovo rinkimų kampanijos koordinatoriaus Dmitrijaus Bondarenkos padėtis. Nuteistųjų sąrašą papildė ir žmogaus teisių gynėjas Alesius Beliackis.

  „Nuoširdžiai tikimės, – kalbėjo A. Gerasimova, – kad politinių kalinių sąrašas daugiau nebus pildomas ir kad greitai galėsime atidaryti tokią ekspoziciją Baltarusijoje. Ir ekspozicija kalbės ne apie esamą situaciją, o apie istoriją, kuri bus nukeliavusi į praeitį.“

  S. Šuškevičius: Ačiū, kad mūsų nepamirštate

  S. Šuškevičius. (M. Žilionytės nuotr.)

  Atidaryme dalyvavo ir buvęs Baltarusijos aukščiausiosios tarybos pirmininkas Stanislavas Šuškevičius. Pradėjęs kalbą žodžiais „Ačiū, kad mūsų nepamirštate!“, jis prisiminė tas dienas, kai prieš dvidešimt metų atvykus į Seimą teko eiti per barikadas. „Jūs dydvyriškai gynėte Seimą ir didvyriškai apgynėte Lietuvą, – kalbėjo S. Šuškevičius, – mes irgi kai ką padarėme – Baltarusijos teritorijoje buvo oficialiai de jure panaikinta blogio imperija. Bet šiandien, jei kalbėtume tiksliai, Baltarusijoje ji prikelta. Prikelta ne baltarusių valia, o tų, kurie naudodamiesi rytų kaimyno parama su malonumu tai padarė.“

  Buvęs Baltarusijos vadovas dar kartą dėkojo Lietuvai, kad ši matanti ir suprantanti, kas vyksta kaimyninėje šalyje ir kad ši ekspozicija bus kaltinamasis aktas tai diktatūrai, kuri šiandien yra Baltarusijoje.

  Atidarymo renginio dalyviai turėjo galimybę pažiūrėti režisierės Jekaterinos Kibalčič dokumentinį filmą „Baltarusijos svajonė“ (2011 m.) (http://www.youtube.com/watch?v=R2IjKa-Gi9A)

 • ATGAL
  Kijevas gręžiasi nuo Briuselio į Maskvą
  PIRMYN
  Banko SNORAS bankroto subtilybės
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.