Valstybės naujienos

 • Beveik kas trečias šalies gyventojas gauna bent vienos rūšies pensiją

 • Institucijos: Statistika
  Data: 2011-06-01

  Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, 2010 m. pabaigoje Lietuvoje 937,8 tūkst. asmenų, arba beveik kas trečias šalies gyventojas, gavo bent vienos rūšies pensiją. Palyginti su 2009 m., pensijų gavėjų skaičius padidėjo 3,5 tūkst.

  Penijsų gavėjų skaičius didėja

  2010 m. pabaigoje didžiausia dalis (703,2 tūkst., arba 75 %) pensijų gavėjų gavo su senatve susijusias pensijas (valstybinio socialinio draudimo senatvės, išankstines senatvės, invalidumo bei šalpos ir valstybines pensijas pensinio amžiaus gavėjams). Netekto darbingumo (invalidumo) pensijas gavo 176 tūkst. (19 %) darbingo amžiaus gavėjų. Dar 10,8 tūkst. (1 %) asmenų gavo priešlaikinio išėjimo į pensiją dėl padėties darbo rinkoje išmokas. 48,8 tūkst. vaikų gavo našlaičių pensijas, o 234 tūkst. suaugusių asmenų, dažniausiai kartu su senatvės arba netekto darbingumo pensijomis, gavo našlių pensijas.

  Nuo 2008 m., esant sudėtingai ekonominei situacijai šalyje, sparčiausiai (38 %) augo priešlaikinio išėjimo į pensiją dėl padėties darbo rinkoje išmokų gavėjų skaičius. Tai asmenys, kurie neteko darbo likus mažiau nei penkeriems metams iki pensinio amžiaus ir kurie pasinaudojo teise gauti išankstinę senatvės pensiją. Netekto darbingumo pensijų gavėjų skaičius per minėtą laikotarpį padidėjo 5 procentais, su senatve susijusių pensijų gavėjų skaičius – 3 procentais. Didžiausią asmenų, gaunančių su senatve susijusias pensijas, dalį (85 %) sudaro valstybinio socialinio draudimo senatvės pensininkai, kurių 2011 m. pradžioje buvo 599 tūkst.

  Visose ES valstybėse išlaidos pensijoms dominuoja

  Išlaidų pensijoms dalis yra didžiausia visų ES valstybių išlaidose socialinės apsaugos išmokoms ir paslaugoms. Eurostato duomenimis, 2008 m. didžiausia išlaidų pensijoms dalis buvo Lenkijoje (64 %), Portugalijoje ir Italijoje (po 57 %), mažiausia – Airijoje (29 %), Islandijoje (33 %), Norvegijoje (35 %). Lietuvoje šis rodiklis 2008 m. sudarė 47 procentus ir buvo šiek tiek didesnis nei Europos Sąjungos (ES 27) vidurkis (46 %). Išlaidų pensijoms dalis, palyginti su BVP, didžiausia buvo Italijoje (15 %), Austrijoje (13,9 %) ir Prancūzijoje (13,6 %), mažiausia – Latvijoje (6 %), Bulgarijoje (7 %), Slovakijoje ir Estijoje (po 7,1 %), Lietuvoje – 7,4 %. Europos Sąjungos valstybių vidurkis buvo 11,7 procento.

  Išankstiniais duomenimis, 2010 m. išlaidoms pensijoms Lietuvoje sumažėjus 633 mln. litų (7 %), jų dalis, palyginti su bendruoju vidaus produktu (BVP), sumažėjo nuo 9,6 procento 2009 m. iki 8,6 procento 2010 m.

  Statistikos departamento informacija

 • ATGAL
  Seimo Pirmininkė I. Degutienė: kaip mama, močiutė ir Lietuvos pilietė noriu padėkoti už kiekvieną išgelbėtą vaiką, moterį, šeimą ir kiekvieną darbą vardan gražesnio ir geresnio jų gyvenimo
  PIRMYN
  Prestižinę aplinkosaugos premiją pelnė miškininkas Kęstutis Kaltenis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.