Asmenraščiai

 • Būti ar atrodyti

 • Data: 2012-05-15

  Spekuliuoju – nuo pat pavadinimo. Žaidžiu semiotikų vienu kertinių pasakymų. Kuriu savo, kaip išmanančio, apsiskaičiusio, įvaizdį. Ir tebūnie. Visas šis žurnalo numeris apie tai.

  Taigi, būti ar atrodyti. Kas svarbiau? Ar apskritai verta taip klausti? Tam beprotiškam, beprotiškam pasauly tiek pati būtis, tiek jos atspindys, rodymasis yra glaudžiai susiję. Visa kas taip susilieję, kad jau nebežinai, kur besi pirštu – į daiktą, ar į jo projekciją. Visagalis įvaizdis, kuriamas visagalių viešųjų ryšių, kasdien formuoja tavo nuomonę, skonį ir požiūrį. Matai, ką turi matyti, girdi, ką turi girdėti. Žinoma, būna ir atvirkščiai – pamatai, ko neturėjai pamatyti, ar išgirsti, ko neturėjai išgirsti, bet ir tada negali būti tikras, kad tai – ne įvaizdžio dalis.

  Paprastai natūralusis tautos ar valstybės įvaizdis linkęs klaidžioti šunkeliais – nenuostabu, juk vieni kitus dažnai matome per pajuokos, pavydo, pagiežos akinius. Žmogiškos silpnybės, skandalai ir klaidos – geriausiai pastebimi. Taigi, įvaizdžio kūrėjams nuolat tenka kovoti, kad bent jau „atrodytų“ viskas pakenčiamai. Tad ir plušame kurdami savo valstybės įvaizdį.

  Vis dėlto, kokiu kampu bežiūrėtume, „būti“ – svarbesnysis dėmuo. O gal taip tik atrodo?..

  „Apžvalga“, 2010 m. gegužė, nr. 5 (9) (490)

 • ATGAL
  Tautų solidarumo balandis
  PIRMYN
  Skaičių vasara
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.