D. Preibys: Jeigu laimi sportininkas – laimi Lietuva | Apžvalga

Regionai

 • D. Preibys: Jeigu laimi sportininkas – laimi Lietuva

 • Regionai: Vakarų
  Data: 2011-03-31
  Autorius: Kalbino Jurgita JARAŠŪNIENĖ

  Darius Preibys. (Nuotr. iš asmeninio archyvo)

  Gal ir tiesa, kad šįmet Lietuvą valdo krepšinis. Artėjantis Europos krepšinio čempionatas sporto entuziastų ir administratorių dėmesį sutelkia į naujų arenų statybas, viešbučių rekonstrukcijas, kitus pasirengimo darbus. Kita vertus, net esant tokiam oranžinio kamuolio spaudimui, kitoms sporto šakoms taip pat reikia ieškoti savosios nišos ir reikalauti tiek visuomenės, tiek valstybės atstovų dėmesio. Ne paslaptis, kad futbolas taip pat turi gilias tradicijas Lietuvoje. Jei ir nėra antroji lietuvių religija, tai bent jau savo gerbėjų ir sirgalių turi tikrai pakankamai. Skeptikai tikriausiai imtų baksnoti pirštu į niekaip nepastatomą Nacionalinį stadioną Vilniuje ir teigtų, esą futbolą mes tik žodžiais plėtojame. Negalėtume ginčytis su liūdnais faktais, bet, pasirodo, savų faktų – linksmesnių – gali pateikti mūsų regionai.

  Apie pradėtą įgyvendinti projektą – rekonstruoti futbolo aikštę, esančią prie Plungės Technologijų ir verslo mokyklos –  ne tik paklojant naują dirbtinę aikštės dangą, bet ir įrengiant 500 vietų tribūnas, kalbamės su Žemaitijos sporto, sveikatingumo ir turizmo centro (ŽSSTC) direktoriumi Dariumi Preibiu.

  Kaip kilo idėja rekonstruoti stadioną? Ar tai reiškia, kad Plungėje išties yra gausu futbolo entuziastų?

  Labai daug yra futbolą žaidžiančių plungiškių – veteranų, jaunimo, paauglių, o ypač vaikų. Plungėje paskutinė futbolo aikštė buvo įrengta prieš kokius 30 metų. 2004–2006 metais sporto ir futbolo entuziastų, padedant Lietuvos futbolo federacijai (LFF) ir Plungės r. savivaldybei, buvo imtasi įrengti naują dirbtinės dangos futbolo aikštę prie Žemės ūkio ir verslo mokyklos (dabar – Technologijų ir verslo mokykla – red. p.). Buvo be galo sunku, bet pavyko – užklota beveik 8000 m2 ne naujos dangos, parvežtos iš Vokietijos.

  Šiandien čia žaidžia tiek jaunimas, tiek veteranai, tačiau danga dyla, rinkoje atsirado naujos kartos futbolo dangų, pasižvalgome ir į kaimynus, kurie sėkmingai įsirengia puikias futbolo aikštes.

  Mintis atnaujinti aikštę gimė dar prieš 5 metus. Geranoriškų sutarimų pasiekta šiemet.

  Plungėje dešimtmečius puoselėjamos futbolo tradicijos ir norisi, kad ši sporto šaka Plungėje vis augtų ir tobulėtu. Tad idėja rekonstruoti stadioną, manau, tikrai savalaikė.

  Kaip planuojate išnaudoti naująją aikštę – ar čia galės vykti respublikinės, o galbūt net tarptautinės varžybos?

  Mėgstu viščiukus skaičiuoti rudenį. Visų pirma reikia įgyvendinti projektą. Tai būtų pirmoji ir vienintelė futbolo aikštė Plungėje, kuri atitiktu FIFA, UEFA futbolo infrastruktūros reikalavimus. Tada į Plungę galėtų sugrįžti bent jau I lygos futbolo varžybos – tai būtų didžiulė paspirtis augančiam ir sportuojančiam jaunimui, visai Plungės futbolo bendruomenei. Na, dėl tarptautinių varžybų, tikiuosi, kad naujoje aikštėje išugdyti futbolininkai greit duos žinoti pasauliui apie miestą, kuriame jie pradėjo futbolininko karjera.

  Tai kada Plungės futbolo mėgėjai gali tikėtis išbėgti ant naujai paklotos dangos ir rungtyniauti stebint entuziastingai žiūrovų miniai?

  Projektas tęstinis, turėtu būti užbaigtas 2013 m. liepos 31 d.. Plungės futbolo bendruomenė įgyvendinti projektą pasirengusi. Ar tesės savo žodį Plungės rajono savivaldybė, LFF, Kūno kultūros ir sporto departamentas – pagyvensim, pamatysim.

  Kokią apskritai matote tiek futbolo, tiek kitų sporto šakų ateitį Lietuvoje?

  Lietuviai mėgsta sportuoti. Galėtume drąsiai teigti, kad Nepriklausomos Lietuvos vardą pasaulyje garsiausiai ištarė mūsų sportininkai. Per du dešimtmečius, aš asmeniškai manau, sportui už tai buvo ,,keršijama“. Atsilaikė, išgyveno Lietuva, nesužlugdyta ir sportininkų dvasia. Naujos krepšinio arenos, Europos krepšinio čempionatas, lietuvių sportininkai – ant pasaulio prizininkų laiptelio. Sportas išsikovojo vietą po saule, ir visi tai turime suprasi. Jeigu laimi sportininkas – laimi Lietuva. Jeigu laimi Lietuva – ji gyva.

 • ATGAL
  Seimo Pirmininkė I. Degutienė: G. Petkevičaitė – Bitė buvo unikali moteris, tačiau tikiu, kad panašių moterų ir dabartinėje Lietuvoje yra daug
  PIRMYN
  V. Satkevičius: Panevėžys – kultūringas, draugiškas ir atviras miestas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.