Redakcijos žvilgsnis

 • Dešinėn ar į priekį?

 • Data: 2017-11-20
  Autorius: Goda Karazijaitė

  Europoje vykstantys rinkimai vis ryškiau atskleidžia įdomias tendencijas: tradicinės partijos daugelyje šalių yra stumiamos į paribį ar net užribį, jų vietą dažnai užima radikalios bei populistinės partijos, o kairieji pamažu Europai tampa nebeįdomūs. Toks vaizdas, kad Europa kryptingai žengia dešinės link. Tarytum nieko čia blogo, bet ar eidami vien dešine nepradėsime suktis vietoje? Turbūt pripažinsite, kad svarbu ne tik tai, su kokiomis idėjomis žengsime žingsnį, bet ir kad tos idėjos vestų į priekį.

  Šiame Apžvalgos numeryje kviečiame giliau pažvelgti į rinkimų tendencijas Europoje bei kartu svarstyti, kur jos mus nuves. Apie tai, kodėl socialistų ir socialdemokratų partijos nebėra vienas iš priimtiniausių pasirinkimų europiečiams, atskleidžiama K. Šeraitės tekste „Europos ateitis – socialdemokratija be socialdemokratų?“ Apie vis geresnius vadinamųjų radikalių partijų rezultatus bei ką tai reiškia ateities Europai, skaitykite L. Griniaus tekste „Radikalios dešinės partijų iškilimas – retorikos pokyčių laikai Europoje“. Kas gana skirtingas politines partijas bei jų lyderius „įstato“ į dešiniąją idėjinę stovyklą ir kas iš tiesų yra tie naujieji dešinieji Europoje, nagrinėja A. Komaras ir užduoda klausimą: „Ar politinė dešinė užtikrins Europos stabilumą?“ E. Mieldažės tekste atrasite, kas yra Vokietijos stabilumo simbolis, ir sužinosite, ar vokiečiai turi alternatyvą.

  Politologas L. Kojala kviečia skaityti apie daug dėmesio pritraukusią paskutinių mėnesių Europos aktualiją – Katalonijos nepriklausomybės siekį. V. Keršanskas savo tekste kalba apie vieningesnės Europos idėjas saugumo ir gynybos srityse bei galimus jų iššūkius Lietuvai. Apie kitą lietuviams susirūpinimą keliantį klausimą – „Brexit“ derybas ir jų eigą – skaitykite tekste „Pusantrų metų iki britų išstojimo iš ES. Kas nuveikta?“ Na, o atgarsiai po rugsėjį vykusių ir ankstesniame Apžvalgos numeryje plačiai aptartų pratybų „Zapad“ – Č. Iškausko straipsnyje „Pratybos baigėsi – egzistencinė grėsmė išlieka“.

  Taip pat šioje Apžvalgoje rasite S. Klimanskio tekstą apie socialdemokratų partijos skyrybas Lietuvoje bei valdančiosios daugumos mažėjimą. Apie aktualumo niekad neprarasiančią šeimos ir vaiko apsaugą skaitykite J. K. Švagžlio tekste „Ar Lietuvai reikia savosios „Barnevernet“?“ Ekonomikos skiltyje kviečiame panagrinėti mokesčių reformos būtinybę Lietuvoje bei pažvelgti į euro zonos pietus ir ten atsigaunančias šalių ekonomikas. Kartu su G. Žakevičiumi Apžvalgos skaitytojus kviečiame ieškoti būdų, kaip gerinti maisto kokybę Lietuvoje, o su A. Graželiu – sekti „valstiečių“ žingsnius energetikos srityje.

  Jūsų poilsiui ir malonumui skirti paskutinieji Apžvalgos puslapiai, kurie šįkart pilni įvairybių. V. Raškauskas siūlo susipažinti su vaizdingais septyniais Romos stebuklais. K. D. Rimkevičius kviečia skaityti pokalbį su vienu iš Apžvalgos autorių G. Statiniu apie naująjį jo romaną „Ponas Zy“. Taip pat prisiminsime mitus griaunančią slovėnų pergalę Europos krepšinio čempionate bei geriausius įspūdžius iš pėsčiųjų žygio, skirto pagerbti partizanų bei Nepriklausomybės kovų dalyvių atminimą. Na, o paskutiniajame puslapyje galbūt atrasite ir savo pavardę – skelbiame praėjusio Apžvalgos numerio kryžiažodžio nugalėtojus, kuriems atitenka numerio prizai. O visus, kuriems šįkart nepasisekė burtai, raginame spręsti naująjį kryžiažodį ir laimėti kito numerio prizus arba pagrindinį prizą – kelionę į Europos Parlamentą.

  Tad drąsiau – į priekį, brangūs skaitytojai! ■

 • ATGAL
  Kodėl filmukas apie Lietuvos partizanus taip suerzino Rusiją?
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.