Dešiniųjų triumfas Parlamento rinkimuose Ispanijoje | Apžvalga

Vieningoji europa

 • Dešiniųjų triumfas Parlamento rinkimuose Ispanijoje

 • Temos: Politika
  Data: 2011-11-21
  Autorius: "Apžvalgos" informacija

  Po 8 metus trukusio socialistų valdymo Ispanijos Parlamento rinkimus absoliučia balsų dauguma laimėjo dešinioji politinė jėga – Liaudies partija (Partido Popular, PP). Ispanų dienraštis „El Mundo“ teigia, kad „urnos Liaudies partijai davė geriausią rezultatą jos istorijoje. Su daugiau kaip 10,7 mln. balsų partija pasiekė absoliučią daugumą parlamente” (186 mandatus iš 350). Partijos lyderis Mariano Rajoy pagerino 2000 m. rezultatą, kai Jose Maria Aznaro vadovaujama partija buvo laimėjusi 183 vietas.

  Europos liaudies partijos tinklapyje skelbiama, kad ELP prezidentas Wilfriedas Martensas pasveikino ispanų Liaudies partijos lyderį M. Rajoy su pergale ir teigė esąs „įsitikinęs, kad būsimasis ministras pirmininkas Mariano Rajoy greitai įgyvendins skubiai reikalingus pokyčius ir reformas, idant Ispanija išspręstų savo ekonomines, finansines ir nedarbo problemas, taigi vėl taptų centrine žaidėja Europos projekte“. Jis tai pat pažadėjo ELP ir jos lyderių paramą bendromis pastangomis sprendžiant euro krizę Ispanijos atsigavimo laikotarpiu. W. Martensas pridūrė, kad „Ispanija dabar turi ir reikiamas galimybes ir lyderius, kad paskatintų ekonominį augimą“.

  ELP frakcijos Europos Parlamente internetiniame tinklapyje cituojamas šios, didžiausios EP politinės grupės lyderis Joshephas Daulas: „Ispanija yra kryžkelėje. Mariano Rajoy gali pasikliauti ELP frakcijos Europos Parlamente parama siekiant įveikti esmines užduotis, su kuriomis naujoji Vyriausybė susidurs, pradedant nedarbo mažinimu ir finansų stiprinimu.“

  Kaip rašoma naujienų portale bbc.co.uk., M. Rajoy savo rėmėjams pareiškė, kad jokio stebuklo atkuriant Ispanijos finansinį pajėgumą nesitikėtų, o šalis privalo vienytis, kad atsikovotų Europos pagarbą. Naujasis Ministras Pirmininkas viliasi, jog „46 milijonai ispanų yra pasiruošę leistis į mūšį prieš krizę“.

 • ATGAL
  ES 2014-2020 metų biudžetas - reformų link
  PIRMYN
  Europos Sąjunga: ar galimas vidurio kelias?
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.