Valstybės naujienos

 • E. Masiulis: abipusiai krovinių srautai tarp Azijos ir Lietuvos garantuos „Saulės“ traukinio sėkmę

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2012-01-26

  Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis džiaugiasi, kad praėjusiais metais pradėtas tarptautinio krovininio traukinio „Saulė“ projektas po truputį įsibėgėja ir jame formuojasi abipusiai krovinių srautai.

  Šiandien iš Klaipėdos į Kazachstaną išvažiuoja pirmasis 45-ių konteinerių sąstatas, gabenantis prekes į Almatos miestą Kazachstane. Krovinys tikslą turėtų pasiekti per 8 paras.

  „Džiugu, kad naujasis traukinio maršrutas pritraukia krovinių ne tik į Lietuvą, bet ir iš Lietuvos. Iš to naudą gauna visa mūsų valstybės transporto sistema, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. – Praėjusią savaitę viešėdamas JAV pristačiau „Saulės“ projektą mūsų strateginiams partneriams. Jis kelia vis didesnį verslo susidomėjimą, todėl mes turėtume ruoštis didesniam krovinių srautui.“

  Ministras pabrėžė, jog krovinių gabenimas traukiniais iš Azijos į Lietuvą ir atgal mūsų transporto įmonėms atveria naują rinką, kurią turėtume labiau išnaudoti.

  „Iš to naudą gauna visa mūsų valstybės transporto sistema. Kuo daugiau užsakymų turės „Lietuvos geležinkeliai“, tuo geriau bus Klaipėdos uostui ir čia dirbančioms kompanijoms“, – sakė E. Masiulis.

  Abipusiai krovinių srautai projektui garantuotų sėkmę ir greitesnį atsipirkimą.

  Pirmasis 41 konteinerio traukinio „Saulė“ sąstatas iš Kinijos miesto Čongčingo pajudėjo dar praėjusiųjų metų spalio 28 dieną. Kirtęs Kazachstano, Rusijos, Baltarusijos, Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos teritorijas bei įveikęs beveik 11 tūkst. km atstumą jis per 18 dienų pasiekė antrąjį pagal dydį Belgijos miestą Antverpeną. Tąkart tranzitu per Lietuvą gabenta kompiuterinė technika.

  Susisiekimo ministerijos informacija

 • ATGAL
  60 proc. gyventojų mano, jog Lietuvai reikia SGD terminalo
  PIRMYN
  Užsienio reikalų ministras patvirtino pasiryžimą dalintis Lietuvos eurointegracine patirtimi su Armėnija
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.