Valstybės naujienos

 • Energetika – Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo prioritetas, sako užsienio reikalų ministras

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2012-01-23

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sausio 23 dieną Briuselyje neformaliame susitikime su Baltijos valstybių ir Europos Sąjungai priklausančių Šiaurės šalių ministrais pabrėžė energetinio saugumo svarbą regione.

  Darbiniai pusryčiai prieš ES Užsienio reikalų tarybos posėdį surengti A.Ažubalio kvietimu, nes Lietuva šiais metais tapo Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo (Nordic Baltic Eight, NB8) koordinatore.

  A.Ažubalis pažymėjo, kad ši regioninio bendradarbiavimo platforma šiais metais mini dvidešimtmetį ir pabrėžė balandžio 23 d. Vilniuje vyksiančio Šiaurės ir Baltijos šalių vadovų susitikimo svarbą.

  Pristatydamas Lietuvos prioritetus, A.Ažubalis išskyrė būtinybę glaudžiau bendradarbiauti saugumo, gynybos, ekonomikos, bendros informacinės erdvės kūrimo srityse ir pabrėžė Šiaurės ir Baltijos šalių laimėjimus stiprinant energetinį saugumą. Ministras pakvietė regiono šalis dalyvauti Vilniuje veikiančio Energetinio saugumo centro veikloje ir tapti jo oficialiomis rėmėjomis.

  Per susitikimą ministrai taip pat aptarė pokyčius Mianmare, padėtį Sirijoje ir santykius su Iranu.

  A.Ažubalis paragino surengti platesnę diskusiją dėl ES sankcijų politikos, kad sankcijų ir ribojančių priemonių taikymo instrumentas būtų taikomas nuosekliau ir veiksmingiau.

  Baltijos ir Šiaurės šalių ministrai aptarė ir Serbijos santykius su Kosovu prieš vasarį numatomą ES ministrų diskusiją dėl kandidatės į ES statuso suteikimo Serbijai.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Penktą pagal dydį JAV miestą Filadelfiją ir Lietuvą sujungs uostų bendradarbiavimas
  PIRMYN
  Lietuvos Premjerui suteiktas 2012 m. Pasaulio lyderio apdovanojimas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.