Valstybės naujienos

 • Energetikos komisaras sveikino su progresu įgyvendinant VAE projektą

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Energetika
  Data: 2012-02-14

  Briuselyje vykusiame susitikime su Baltijos šalių energetikos ministrais komisaras G. Oettingeris sveikino Lietuvą ir kitas regionines partneres su pažanga įgyvendinant Visagino atominės elektrinės projektą bei ragino toliau dirbti regioniniu lygmeniu.

  Energetikos komisaro teigimu, Europos Komisija yra suinteresuota visų Baltijos valstybių sėkmingu energetinių projektų užbaigimu per artimiausius kelis metus, todėl yra pasirengusi padėti savo ekspertize ir žiniomis. Europos Komisija vertina pasiektą ženklią pažangą įgyvendinant Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą ir nuosavybės atskyrimą pagal Trečio vidaus rinkos paketo taisykles. Baltijos regioną su Europa sujungsiančios elektros jungtys – NORBALT, LITPOLLINK, ESTLINK – įgyvendinamos sėkmingai. Sukurta rinka ir išplėtota infrastruktūra leis vartotojui pajusti naudą.

  Lietuvos energetikos ministras A. Sekmokas susitikimo metu akcentavo, kad Lietuvos tikslas yra tapti integralia ES energetikos rinkos dalimi užtikrinus pakankamas jungtis ir elektros energijos generaciją.

  „Europos Komisijos ir Energetikos komisaro G. Oettingerio parama VAE projektui ir trečio energetikos paketo įgyvendinimui Baltijos šalyse bei ekspertinė pagalba yra nepaprastai svarbi.“,- sakė A. Sekmokas.

  Už energetiką atsakingi Baltijos šalių ministrai su Energetikos komisaru G. Oettingeriu taip pat aptarė Baltijos energijos rinkos jungčių plano (BEMIP) įgyvendinimą bei tolesnius žingsnius, siekiant užtikrinti sklandų ES vidaus energijos rinkos veikimą.

  Energetikos ministerijos informacija

 • ATGAL
  R. Juknevičienė: „Tikimės, kad Aljansas žengs svarbų žingsnį kuriant NATO priešraketinės gynybos sistemą“
  PIRMYN
  A. Kubilius: vieninga ES energetikos politika yra labai svarbi Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekiams
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.