eu – penkeri | Apžvalga

Vieningoji europa

 • eu - penkeri

 • Temos: Įvykiai
  Data: 2011-06-08
  Autorius: Valdas BENKUNSKAS

  (www.photo-service.europarl.europa.eu nuotr.)

  Interneto erdvių kūrimosi pradžioje daugelis svetainių turėjo com galūnę, vėliau buvo net, org, int ir kiti interneto galaktikos taškai. Nuo 2006 m. balandžio mėnesio Europos interneto vartotojai, įvairiausios įmonės ir organizacijos savo namams internetinėje erdvėje gali registruoti adresus su eu galūne. Penktąjį europinio domeno gimtadienį per Europos Parlamento plenarinę sesiją europarlamentarai paminėjo kartu su aukščiausio lygio interneto domeną administruojančios EURid agentūros atstovais.

  EURid vadovas Marcas Van Wesemaelas kalbėdamas Europos Parlamente teigė, kad stabilus registratorių augimas užtikrino eu vietą tarp dešimties didžiausių aukščiausio lygio domenų plėtinių pasaulyje. „Nepaisant pirminių abejonių ir kritikos, per penkerius metus eu patvirtino, kad yra efektyvus, o tai įrodo, kad eu suteikia galimybes prisistatyti ir identifikuoti save internete kaip Europos regione veikiantį ir veiklą vykdantį subjektą“, – sakė domeną administruojančios agentūros vadovas.

  Marcas Van Wesemaelas, domeną eu administruojančios EURid agentūros vadovas. (www.photo-service.europarl.europa.eu nuotr.)

  Vieša eu domenų registracija buvo pradėta 2006 m. balandžio 7 d. Per pirmąjį registracijos mėnesį buvo įkurta jau 1,7 mln. domenų. Pirmuosius savo adresus iš int į eu pasikeitė Europos Sąjungos institucijos, vėliau jo stabiliai gausi registracijos banga, per vieną dieną vidutiniškai užregistruojant apie 2 tūkst. eu domenų. Prabėgus penkeriems metams nuo šio domeno gimimo, eu netrukus turės 3,5 mln. registruotų vardų. Vokietija – eu domeno lyderė. Čia per pastarąjį penkmetį užregistruota daugiau kaip  milijonas europinių domenų. Vis dėlto sparčiausiai registracijų daugėjo Estijoje, Lenkijoje, Slovakijoje ir Lietuvoje, kuriose dėl antrųjų vietų eu sėkmingai rungiasi su com. Įdomu tai, kad per pastaruosius metus tokiose valstybėse kaip Vokietija, Belgija, Čekija, Austrija ir Lietuva domenų su galūne eu užregistruota daugiau nei nacionalinių de, be, cz, at ir lt. Visoje Europos Sąjungoje eu – ketvirtas, o pasaulyje – devintas pagal populiarumą.

  Kūrybiškai į eu domeną pažvelgė baskai, kadangi euskara reiškia baskų kalbą, o Euskadi – baskų kraštą, eu domeno populiarumas šiame regione taip pat didėjo. Rumunijoje, Portugalijoje ir Ispanijos Galisijos regione išpopuliarėjo asmeninės svetainės su eu galūne, nes eu čia reiškia .

  Lietuvoje iki šiol registruota daugiau kaip 15 tūkst. eu domenų vardų, ir nors šis rezultatas lemia tik 21 vietą iš 27 Europos Sąjungos valstybių, tačiau eu Lietuvoje užima santykinai didelę rinkos dalį. Beje, „Apžvalgos“ skaitytojai elektroninę leidinio versiją, kitas aktualias žinias ir naujienas taip pat gali rasti internete adresu, kurio galūnė yra eu, t. y. www.apzvalga.eu (Kita vertus, „Apžvalga“ išlaikė ir lietuviškąją galūnę lt. Pabrėždami lietuvių kalbos visateisiškumą internete, žurnalo leidėjai šį interneto vardą užregistravo su lietuviška ž, t. y. www.apžvalga.lt)

 • ATGAL
  Stoja imigrantų traukinys Europos Sąjungoje
  PIRMYN
  L. Andrikienė: „Medvedevas Europos Parlamente turėtų pasirodyti su Chodorkovskiu”
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.