Europos liaudies partija turi naują prezidentą | Apžvalga

Vieningoji europa

 • Europos liaudies partija turi naują prezidentą

 • Data: 2013-12-30
  Autorius: Parengė Vaida Stundytė

  Josephas Daulas EP nuotrauka

  Lapkričio 12 dieną Europos liaudies partijos (ELP) politinė asamblėja prezidentu išrinko Josephą Daulą, kuris taip pat yra ir ELP grupės Europos Parlamente pirmininkas. Šis politikas, kurį kandidatu iškėlė jo partija „Sąjunga už liaudies judėjimą“, ELP politinėje asamblėjoje, sudarytoje iš 73 partijų iš 39 šalių, surinko 112 iš 124 balsų.

  „Man yra didelė garbė, jog partijų narių, asociacijų narių ir politinių grupių delegatai man patikėjo partiją vesti pirmyn, ypač tokių svarbių iššūkių metu – artėjant Europos Parlamento rinkimams 2014 metų gegužę. Stengsiuosi tęsti nepaprastą Wilfriedo Martenso, dėl kurio vadovavimo ir atsidavimo ELP tapo didžiausia ir įtakingiausia politine partija Europoje, darbą“, – tvirtino J. Daulas.

  J. Daulo politinė karjera prasidėjo dar Prancūzijoje, jo gimtajame mieste. Būsimasis politikas studijavo agronomiją, iki 2007 m. ūkininkavo šeimos ūkyje. 1989 m. buvo išrinktas savo gimtojo miesto Pfettisheimo (Elzaso sritis) meru ir šias pareigas ėjo iki 2002. Dar penkerius metus buvo Pfettisheimo vicemeru. Į Europos Parlamentą J. Daulas buvo išrinktas 1999, jame prisijungė prie Europos liaudies partijos grupės (tuometinės ELP-ED frakcijos). 2002–2007 m. politikas ėjo Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto Europos Parlamente pirmininko pareigas. 2007 m. J. Daulas ELP grupės pirmininko poste pakeitė Hansą-Gertą Pioteringą.

  „Mano prezidentavimas bus grįstas trimis principais: vienybe, tęstinumu
  ir atsakomybe. Kiek galėdamas stengsiuos įtikinti Europos piliečius bal-
  suoti už Europą, kuri dirbs jiems.
  Taip pat dar kartą patvirtinu ELP įsipareigojimą, priimtą Bukarešto kongrese, pradėti ES masto kampaniją, vedamą mūsų bendro kandidato,
  kuris bus išrinktas Dublino kongrese 2014 m. kovo 6–7 dienomis“, – pridūrė J. Daulas. ■

  Parengta pagal ELP grupės informaciją

 • ATGAL
  2014 metų Europos Sąjungos biudžetas: milijardai eurų ateičiai
  PIRMYN
  Trys klausimai didžiam europiečiui Hansui Gertui Pioteringui
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.