Valstybės naujienos

 • Europos Sąjungos ir Persijos įlankos valstybių tarybos ministrų susitikime aptarti abiem regionams svarbūs klausimai

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-21

  Užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė balandžio 20 dieną Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje vykusiame 21-ajame Europos Sąjungos ir Persijos įlankos valstybių bendradarbiavimo tarybos užsienio reikalų ministrų susitikime dalyvavo diskusijose apie ES ir Persijos įlankos šalių bendradarbiavimą, abiem regionams svarbių klausimų sprendimą.

  Susitikime dalyvavo Bahreino, Jungtinių Arabų Emyratų, Kataro, Kuveito, Omano ir Saudo Arabijos bei 27 ES valstybių atstovai.

  Didžiausias dėmesys susitikime buvo skirtas ES ir Persijos įlankos valstybių bendradarbiavimui stiprinti pagal 2010 metais priimtą bendrą veiksmų planą, ypač tokiose srityse kaip aplinkosauga, inovacijos, atsinaujinanti energetika, švietimas.

  Susitikime dalyvavę ministrai atkreipė dėmesį į ekonominių Europos ir Persijos įlankos regionų ryšių plėtros svarbą ir pažymėjo, kad ES ir Persijos įlankos valstybių susitarimas dėl laisvosios prekybos paskatintų bendradarbiavimą ekonomikos srityje.

  ES šalių atstovai pareiškė remiantys Persijos įlankos valstybių iniciatyvą tarpininkauti ieškant taikaus sprendimo dėl susidariusios situacijos Jemene, pakviesti dialogui konfliktuojančias puses.

  ES ir Persijos įlankos šalių ministrai pažymėjo, kad siekiant užtikrinti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų dėl Libijos įgyvendinimą, reikia koordinuotų tarptautinės bendruomenės pastangų.

  Susitikimo dalyviai paragino Izraelį ir palestiniečius nedelsiant atnaujinti derybas dėl Artimųjų Rytų taikos proceso, kad 2011 metų rugsėjo mėnesį būtų priartėta prie dviejų taikiai sugyvenančių valstybių sukūrimo, kaip buvo sutarta 2010 metų kovo 19 dieną Artimųjų Rytų kvarteto susitikime Maskvoje.

  Persijos įlankos šalių atstovai pabrėžė Irano branduolinės programos keliamą grėsmę ir išreiškė susirūpinimą dėl Irano siekių neigiamai veikti Persijos įlankos regiono valstybių vidaus politiką.

  Renginio metu viceministrė susitiko su Kuveito vicepremjeru Mohamedu Al Sabahu, Kataro užsienio reikalų ministru Hamadu Al Taniu, Omano užsienio reikalų ministru Jusufu bin Abdula, Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ministru Abdula al Nahyanu. Susitikimuose aptarti aktualūs dvišaliai politiniai, ekonominiai klausimai, sutarta intensyvinti ir plėsti dvišalį bendradarbiavimą.

  ES ir Persijos įlankos valstybių bendradarbiavimo tarybos užsienio reikalų ministrų lygio susitikimai vyksta kartą per metus rotacijos principu. Paskutinis susitikimas vyko 2010 metų birželio 14 dieną Liuksemburge.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Simona Krupeckaitė ragins dviratininkus pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu
  PIRMYN
  Valstybės įstaigoms ir institucijoms pristatyta administracinės naštos gyventojams įvertinimo metodika
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.