Valstybės naujienos

 • FNTT vadovas informavo Premjerą apie sėkmingai įvykdytą operaciją

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Teisė
  Data: 2011-04-15

  Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius sveikina Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnus su dar viena sėkmingai įvykdyta operacija kovojant su kontrabanda ir šešėline ekonomika.

  Kaip Premjerą informavo FNTT vadovas Vitalijus Gailius, Klaipėdos apygardos valdyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šešėlinės prekybos neapskaityta žuvimi bei žuvies produktais. FNTT pareigūnai, bendradarbiaudami su Klaipėdos, Nidos policijos komisariatais, Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnais, atliko daugiau nei 50 kratų. Ikiteisminiame tyrime 4 fiziniams asmenims pareikšti pirminiai įtarimai, 2 įtariamieji sulaikyti 48 val., artimiausiu metu įtarimai bus pareikšti dar 5 asmenims. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

  „Tai dar vienas piktybiško piktnaudžiavimo, klestinčio Lietuvos turgavietėse, nusikalstamas pavyzdys. Ir dar vienas akivaizdus įrodymas, kad kasos aparatai yra būtini ir privalomi,“ – pažymėjo Premjeras A. Kubilius.

  Kaip pastebi FNTT specialistai, „situacija analogiška kaip ir kituose turgaus segmentuose“. Tyrimo metu nustatyta, kad nusikalstamos veiklos schemoje dalyvavusios įmonės didžiąją dalį žuvies supirkinėjo be dokumentų, neapskaitydamos buhalterinėje įmonių apskaitoje. Neapskaityta žuvis ir žuvies produkcija buvo laikoma sandėliuose ir iš jų be dokumentų tiekiama realizacijai į turgavietes asmenims, prekiaujantiems su verslo liudijimais, siekiant išvengti mokesčių mokėjimo.

  Atlikto tyrimo pirminiais paskaičiavimais, vienas asmuo su verslo liudijimu per dieną parduodavo produkcijos už maždaug 800 litų. Kiekvieną dieną dirbdavo 3 asmenys, kurie įtariamajai duodavo apie 2,4 tūkst. litų pajamų per dieną, o per mėnesį – apie 72 tūkst. litų. Ta įmonė, siekdama neįsiregistruoti PVM mokėtoja, nors jos pajamos akivaizdžiai turėjo viršyti metinę 100 tūkst. litų apyvartą jau per 2–3 mėn., apgaulingai tvarkė apskaitą, išrašydavo sąskaitas asmenims, prekiaujantiems pagal verslo liudijimus, o realizavusi žuvį, didžiąją dalį sąskaitų sunaikindavo. Tyrimo metu buvo akivaizdu, kad įtariamoji pilietė gyvena neadekvačiai oficialiai gaunamoms pajamoms, todėl ikiteisminio tyrimo byloje renkami duomenys dėl jos pajamų ir išlaidų bei atliekamas finansų tyrimas, siekiant nustatyti galimą neteisėto praturtėjimo atvejį.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Teisinės sistemos pamatas - aukšta moralė ir profesionalumas
  PIRMYN
  Informacinės technologijos sveikatos priežiūros įstaigose 2011 m.
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.