Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti sutikimą suvaržyti Seimo nario E. Lementausko laisvę | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti sutikimą suvaržyti Seimo nario E. Lementausko laisvę

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-19

  Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti susitikimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį Evaldą Lementauską, kuris kaltinamas Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo nagrinėjamojoje baudžiamojoje byloje pagal Baudžiamojo kodekso 227 straipsnio 1 ir 2 dalis.

  Generalinio prokuroro teigimu, baudžiamojoje byloje E. Lementauskas kaltinamas, kad 2007 m. lapkričio – gruodžio mėnesiais vykusių susitikimų metu jis, būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, pasiūlė ir pažadėjo 280 tūkst. Lt kyšį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Vidui Urbonavičiui už tai, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, iškėlus nepasitikėjimo Vilniaus miesto meru Juozu Imbrasu klausimą, V. Urbonavičius balsuotų prieš nepasitikėjimą. „Taip pat E. Lementauskas kaltinamas tuo, kad 2008 m. kovo mėnesį jis pasiūlė ir pažadėjo duoti 19 tūkst. Lt kyšį V. Urbonavičiui už tai, kad V. Urbonavičius, būdamas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, balsuotų valdančios daugumos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje naudai. Taip pat E. Lementauskas kaltinamas tuo, kad 2008 m. balandžio mėnesį, jis pasiūlė ir pažadėjo duoti 200 tūkst. Lt kyšį V. Urbonavičiui už tai, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, iškėlus nepasitikėjimo juo, Vilniaus miesto vicemeru, klausimą, V. Urbonavičius balsuotų prieš nepasitikėjimą. Ir už šių veiksmų atlikimą – perdavė V.Urbonavičiui dalį kyšio – 50 tūkst. Lt, – t. y. E. Lementauskas kaltinamas nusikaltimu, numatytu Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 straipsnio 1 ir 2 dalyse padarymu“, – prašydamas Seimo sutikimo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn E. Lementauską plenariniame posėdyje kalbėjo generalinis prokuroras D. Valys.

  Seimas, išklausęs generalinio prokuroro pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statuto 23 ir 71 straipsniais, nutarė sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti Seimo nario Evaldo Lementausko laisvę.

  Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė, išskyrus atvejus, kai jis užtinkamas bedarantis nusikaltimą (in flagranti). Šiais atvejais generalinis prokuroras apie tai nedelsdamas praneša Seimui.

  Seimo Ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Lietuva ieškos investuotojo naujo giliavandenio uosto statybai
  PIRMYN
  Verslo atstovams – subsidijos moksliniams tyrimams
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.