Valstybės naujienos

 • Griežtinama baudžiamoji atsakomybė už kyšininkavimą

 • Institucijos: Seimas
  Temos: Teisė
  Data: 2011-06-21

  Seimas, atsižvelgdamas į Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupės (GRECO) ir Europos Tarybos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonių įvertinimo ekspertų komiteto (MONEYVAL) ataskaitose pateiktas rekomendacijas, nusprendė priimti Baudžiamojo kodekso pataisas, susijusias su kyšininkavimu ir tam tikrų bausmių taikymu. Šio teisės akto pakeitimus parėmė 91 Seimo narys, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 13.

  Kodekso pakeitimais nutarta patikslinti nuostatas dėl kyšininkavimo, papirkinėjimo ir prekybos poveikiu, griežtinant atsakomybę už šiuos nusižengimus. Pavyzdžiui, valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, savo ar kitų naudai tiesiogiai ar netiesiogiai pažadėjęs ar susitaręs priimti kyšį arba reikalavęs ar provokavęs duoti kyšį, arba priėmęs kyšį už teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, bus baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų (vietoj – teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki 4 metų), už tuos pačius veiksmus, bet neteisėtą veikimą ar neveikimą grės bauda arba laisvės atėmimu iki 7 metų (vietoj – teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba laisvės atėmimu iki 6 metų).

  Seimas taip pat nusprendė patikslinti straipsnį dėl prekybos poveikiu. Pagal pakeitimus tas, kas siekdamas, kad asmuo, pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, tarnyba, įgaliojimais, giminyste, pažintimis ar kita tikėtina įtaka valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai, tarptautinei viešajai organizacijai, jų valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui, paveiktų atitinkamą instituciją, įstaigą ar organizaciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį, kad šie teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydami įgaliojimus, jam ar trečiajam asmeniui tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį, bus baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 4 metų.

  Tas, kas pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, tarnyba, įgaliojimais, giminyste, pažintimis ar kita tikėtina arba tariama įtaka valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai, tarptautinei viešajai organizacijai, jų valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui savo ar kitų asmenų naudai tiesiogiai arba netiesiogiai pažadėjo ar susitarė priimti kyšį arba reikalavo ar provokavo duoti kyšį, arba priėmė kyšį, pažadėjęs paveikti atitinkamą instituciją, įstaigą ar organizaciją, valstybės tarnautoją ar jam prilygintą asmenį, kad šie teisėtai ar neteisėtai veiktų ar neveiktų vykdydami įgaliojimus, bus baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

  Priimtomis pataisomis taip pat nutarta įtvirtinti, kad asmenys, kurie piktnaudžiauja valstybės tarnyba, atsakys ne tik tuomet, kai ims kyšį konkrečia turtine išraiška, bet ir kai sieks pasinaudoti valstybės tarnyba siekdami neturtinės naudos.

  Seimo ryšių su visuomene skyriaus informacija

 • ATGAL
  Seimas priėmė įstatymą dėl kompensacijų žydų religinėms bendruomenėms
  PIRMYN
  Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis šalies ūkyje per metus sumažėjo 68 litais
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.