Valstybės naujienos

 • Helsinkyje aptartas bendradarbiavimas Baltijos jūros regione ir santykiai su ES rytų kaimynais

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-29

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas balandžio 28-29 dienomis Helsinkyje kartu su Estijos, Danijos, Islandijos, JAV, Latvijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos URM politikos direktoriais aptarė aktualius politinius klausimus, tarp jų ir bendradarbiavimą Baltijos jūros regione bei santykius su Europos Sąjungos rytų kaimynais.

  Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje (Enhanced Partnership in Northern Europe, E-PINE) susitikime buvo diskutuojama ryšių su Baltarusija, Moldova, Rusija, Ukraina, ES Rytų partnerystės iniciatyvos, situacijos Šiaurės Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Afganistane ir kitomis temomis.

  E-PINE yra vadinama Danijos, Estijos, Islandijos, JAV, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos bendradarbiavimo iniciatyva, skirta stiprinti JAV santykius su Baltijos ir Šiaurės šalimis.

  E.Bajarūno teigimu, JAV, Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas atitinka Lietuvos siekius stiprinti saugumą ir stabilumą Baltijos jūros regione, prisidėti prie regiono ekonominės ir energetinės plėtros.

  „E-PINE formatas – galimybė bendraminčiams keistis informacija apie klausimus, atitinkančius mūsų ES ir NATO šalių strateginius tikslus, bei prisideda prie mūsų platesnių interesų. Susitikime jaučiau sutarimą toliau tęsti šį bendradarbiavimą“, – sakė E.Bajarūnas.

  Jis susirinkusiems pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) aktualijas ir pakvietė šalis dalyvauti Demokratijų bendrijos, kurioms šiuo metu pirmininkauja Lietuva, baigiamojoje ministrų konferencijoje liepos 1 d. Vilniuje.

  Lietuva, kuri kitais metais koordinuos E-PINE darbotvarkę ir  pirmininkaus šios partnerystės susitikimuose, pristatė E-PINE 2012 metų susitikimų planus.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Premjeras: visuomenės gebėjimų ugdymas yra didžiausias iššūkių laukas
  PIRMYN
  Pusei šimto Lietuvos įmonių – 4 mln. Lt įsitvirtinti tarptautinėse rinkose
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.