Valstybės naujienos

 • Į misiją Afganistane išlydėti Lietuvos kariai

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-20

  Panevėžyje į misiją Afganistane išlydėti Goro provincijos atkūrimo grupės tryliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-13) ir antrosios Policijos operacinės mokymo ir sąveikos grupės (POMSG-2) kariai.

  „Lietuva nuo pat pradžių įsitraukė ir dalyvauja šioje misijoje, tačiau ne visi gal supranta, ką mūsų kariai ten veikia. Ten, toli nuo Lietuvos, yra ginamas ir mūsų saugumas. Daugelis mūsų turbūt jau primiršo, kad 2001 m. rugsėjo 11 d. įvyko tragedija JAV ir būtent iš Afganistano buvo smogta vienai NATO narių – JAV. Visos NATO valstybės, ir ne tik NATO narės dalyvauja šioje operacijoje, Lietuva yra viena iš jų“, – išlydėdama karius kalbėjo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

  Pasak jos, šios operacijos tikslas labai svarbus – padėti sukurti afganams tokią valstybę, kuri nebekeltų grėsmės pasauliui, kaimynams ir mūsų, demokratinei civilizacijai.

  „Jeigu norime, kad ištikus bėdai mūsų partneriai padėtų mums, mes turime būti solidarūs“, – sakė R. Juknevičienė išvykstantiems kariams bei jų šeimoms ir artimiesiems.

  Ministrė teigė, kad Afganistane jau didelė darbo dalis padaryta, tačiau jis nėra pabaigtas.

  „Šiemet prasidėjo atsakomybės perdavimo kai kuriose Afganistano teritorijose procesas. Tikėtina, kad ir Goro provincija netrukus bus paskelbta tarp tų, kurioje afganistaniečiai galės jau tvarkytis patys“, – sakė R. Juknevičienė.

  Ministrė pabrėžė, kad mūsų karių svarbiausia funkcija – užtikrinti saugumą, padėti vietinei valdžiai, civiliams diegti svarbius projektus.

  Išlydėjimo ceremonijoje taip pat dalyvavęs kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius palinkėjo kariams atsakingai ir sėkmingai vykdyti užduotis.

  Misiją Goro provincijoje gegužę pradėsianti PAG-13 suformuota Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Šio bataliono kariai misijoje Afganistano Goro provincijoje dalyvaus jau antrą kartą. Taip pat šio bataliono pagrindu buvo suformuota šeštoji Lietuvos karių pamaina, bataliono būrys dalyvavo ir pirmojoje Lietuvos karių pamainoje 2005 metais. PAG 13 vadovauja pulkininkas leitenantas Nerijus Stankevičius.

  Daugiau nei pusė PAG -13 karių jau dalyvavę tarptautinėse misijose, iš jų penki į tarptautinę misiją vyksta jau penktą kartą. Daugiau nei pusė išvykstančių karių gyvena Panevėžyje ar Panevėžio r., todėl pasak karių – tai panevėžiečių PAG’as.

  POMLT-2 sudaro šeši Lietuvos kariai, du Viešojo saugumo tarnybos prie Lietuvos vidaus reikalų ir dvylika JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos karių. POMLT-2 vadovauja Karo policijos karininkas majoras Saulius Gurauskas.

  Karių išlydėjimo ceremonijoje taip pat dalyvavo JAV ambasadorė Lietuvoje Anne Derse, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, kiti Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai, Panevėžio apskrities, rajono ir miesto atstovai, karių artimieji ir kiti svečiai.

  ***

  Lietuvos vadovaujama PAG Gore – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos bus pajėgios pačios užtikrinti savo valstybės ir gyventojų saugumą. Šiuo metu vykdant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

  Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

  Pagrindinė POMSG užduotis – mokyti, patarti ir kitomis priemonėmis prisidėti prie Afganistano nacionalinės policijos pajėgų pasirengimo tinkamai vykdyti jiems keliamas užduotis.

  Bendrai su JAV įsteigusi policijos apmokymo grupę Lietuva aktyvina paramą Afganistano saugumo pajėgoms savo atsakomybės rajone Goro provincijoje, kur daugumą saugumo pajėgų sudaro vietos policija.

  Afganistano Goro provincijoje, be Lietuvos vadovaujamos provincijos atkūrimo grupės, kuri yra NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, taip pat veikia Europos Sąjungos policijos misijos Afganistane komanda, kuri savo veiklą koordinuoja su PAG.

  Krašto apsaugos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Permainas mokyklose tautinės mažumos kalba lydi metodinė ir finansinė parama
  PIRMYN
  „Juodųjų dėmių“ Lietuvos keliuose – trečdaliu mažiau nei pernai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.