Iniciatyva “Vienas iš mūsų” – kodėl ji turi būti svarbi kiekvienam? | Apžvalga

Vieningoji europa

 • Iniciatyva "Vienas iš mūsų" - kodėl ji turi būti svarbi kiekvienam?

 • Data: 2013-10-14

  „Vienas iš mūsų“ yra Europos piliečių iniciatyva. Tai naujas Europos Sąjungos teisėkūros instrumentas, kuriuo siekiama ES institucijas priartinti prie jos piliečių – piliečiai turi teisę visos ES mastu surinkti 1 mln. parašų ir teikti svarstyti įstatymo projektus.

  „Vienas iš mūsų“ siūlo įstatymų keitimus, kurie apima žmogaus orumo apsaugos, teisės į gyvybę ir žmogaus gyvybės vientisumą nuo pat apvaisinimo klausimus. Remiamasi Europos Teisingumo Teismo sprendimais, kurie teigia, kad žmogaus kiaušialąstė po apvaisinimo turi būti laikoma žmogaus embrionu, jeigu nuo tokio apvaisinimo prasideda žmogaus vystymosi procesas.

  Šia iniciatyva siekiama įdiegti naują principą, kad iš ES biudžeto nebūtų finansuojamos įvairios veiklos, kurių metu yra naudojamas ir taip sunaikinamas žmogaus embrionas.

  Taip pat siekiama paskatinti ES vystyti atsakingą mokslą, tyrimus ir inovacijas atlikti ne paprasčiausiu ir pigiausiu, o žmogaus gyvybę ir orumą saugančiu būdu.

  TS-LKD, gindama krikščioniškas vertybes, pripažįsta žmogaus orumo ir gyvybės nepertraukiamumo principus. Todėl ji visomis išgalėmis privalo aktyviai įsitraukti į gyvybės apsaugos klausimų svarstymus ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje.

  Šiandieninė Europa yra kultūrinių karų sūkuryje, agresyvus sekuliarizmas nusitaikė nukirsti europietiškos civilizacijos šaknis ir išstumti krikščionišką tradiciją iš Europos politinio ir kultūrinio gyvenimo. TS-LKD turi stoti ginti žmogaus teisę į gyvybę ir orumą, t.y. principus, kurie ir sudaro krikščioniškosios tradicijos šerdį.

  Pripažindami Europą kaip krikščionišką civilizacinį lopšį ir turėdami siekiamybę ją kurti būtent šiais pamatais, privalome atiduoti savo duoklę čia ir dabar.

  Lietuvoje jau surinktas minimalus reikiamas skaičius parašų – 9000. Tačiau norint svariai prisidėti prie iniciatyvos visos Europos mastu – to neužtenka. Mūsų tikslas – 20 000 parašų.

  Kaip prisijungti?

  Iniciatyva „Vienas iš mūsų“ Lietuvoje bus baigta š.m. lapkričio 1 d., todėl žengiant į finišo tiesiąją kviečiame visus neabejingus žmogaus gyvybės ir orumo apsaugos klausimams prisidėti prie šios iniciatyvos. Tai padaryti galima dviem būdais:

  1. Pasirašyti LR VRK nustatytuose popieriniuose parašų rinkimo lapuose.

  2. Pasirašyti LR VRK sprendimu pripažintoje interneto svetainėje: https://ec.europa.eu/citizens-initiative/ECI-2012-000005/public/index.do?initiativeLang=lt

  PASIRAŠYMO INTERNETU EIGA:

  1. Paspauskite „Pritarti“

  2. Pasirinkite šalį

  3. Įveskite savo asmens kodą (duomenys yra užšifruojami ir apsaugomi)

  4. Įveskite savo vardą, pavardę, pasirinkite pilietybę

  5. Pažymėkite patvirtinimo laukelius

  6. Įveskite slaptumo kodą, nurodytą paveikslėlyje

  7. Paspauskite „Siųsti“. Parašas bus įskaičiuotas ir pasibaigus terminui perduotas VRK skaičiuoti, todėl būtina nurodyti teisingus duomenis.

  Norintys ir galintys prisidėti prie popieriniuose parašų rinkimo lapuose dėl šių lapų gali susisiekti su iniciatyvos koordinatoriais:

  Laurynas Kasčiūnas,
  laurynas.kasciunas@lrs.lt,
  +370 659 00088

  Vytautas Keršanskas,
  vytautas.kersanskas@gmail.com,
  +370 684 16842

  Lietuvoje iniciatyvą „Vienas iš mūsų“ remia:

  Lietuvos vyskupai,

  Lietuvos šeimos centras,

  Krikščioniškasis pilietinio veikimo forumas,

  Interneto dienraštis „Bernardinai.lt“,

  Jaunieji krikščionys demokratai,

  Asociacija „Dešiniosios minties centras“

 • ATGAL
  Kodėl ES sunkiai sekasi skatinti demokratinius pokyčius Baltarusijoje?
  PIRMYN
  Pavelas Seviarynetsas: dėkoju Dievui už visus išbandymus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.