Iš šimtmečio į naują amžių? | Apžvalga

Įžvalgos

 • Iš šimtmečio į naują amžių?

 • Data: 2018-12-17
  Autorius: Goda Karazijaitė

  flickr.com/ Guillaume Speurt nuotrauka

  2018-ieji buvo mūsų valstybės šimtmečio metai, žymintys valstybingumo ir naujos pradžios jubiliejų. Visai neseniai – lapkričio 7-ąją – minėjome diplomatinės tarnybos šimtąjį gimtadienį ir Diplomato dieną. Tai itin svarbi mūsų šaliai diena – juk Lietuvos diplomatinis korpusas, nepaisant ilgų okupacijos metų, vykdė savo misiją – Lietuvos laisvinimo diplomatinį darbą. Net ir po Kovo 11-osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos, užsienio diplomatų buvo veikta kantriai, įžvalgiai bei atsakingai – neskubėta perleisti įgaliojimų Lietuvos valstybei, kol jos pripažinimas tarptautinėje arenoje netapo akivaizdus.

  Diplomatinės tarnybos jubiliejui paminėti skiriamas ir šis „Apžvalgos“ numeris. Jame skaitykite K. Salicko tekstą apie tarpukario diplomatiją ir krikščionių demokratų indėlį, kuriant diplomatinį korpusą anuomet. Su K. D. Rimkevičiumi nuodugniau pažvelkime į Lietuvos ambasadorių veiklą ir misiją iki pat diplomatinės tarnybos atkūrimo, Užsienio reikalų ministru paskelbus Algirdą Saudargą. Tekstą „Išsaugoti valstybingumą bet kokiomis aplinkybėmis“ papildo ir pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos URM ministro komentaras apie įgaliojimų perėmimą iš Stasio A. Bačkio 1990 m. rusėjo mėnesį. Apie tolesnius mūsų diplomatijos žingsnius kviečiame skaityti L. Kojalos tekste „Kaip Lietuva skynėsi kelią į Europą“. Ir kitose šio numerio rubrikose neatitrūksime toli nuo diplomatijos. „Sporto“ rubrikoje J. K. Švagžlys nagrinėja sporto, kaip diplomatinio įrankio, reikšmę politikoje ir jo panaudojimo atvejus pasaulyje. K. Kriaučiūnaitė „Piligrimo“ skiltyje kviečia susipažinti su Šventojo Sosto diplomatine misija bei vaidmeniu pasaulyje.

  Kaip ir kiekvienų metų pabaigoje, „Apžvalgos“ skaitytojus kviečiame kartu su  Č. Iškausku aptarti prabėgusius metus, o su E. Mieldaže pasinerti į ekonomikos prognozes ateinantiems metams.  Vieningą Europą kursime stiprindami pasipriešinimą hibridinėms grėsmėms ir ieškodami Europai geriausios pozicijos pasaulinės migracijos klausimu. Plačiau į pasaulį pažvelgsime susipažindindami su naujai išrinktu Brazilijos prezidentu Jairu Bolsonaro bei atkreipdami dėmesį į kruviną konfliktą Jemene. Energetikos rubrikoje susipažinkime ne tik su Lietuvos energetikos vizija, bet ir pasigilinkime į kiekvienam gyventojui aktualiais tampančius iššūkius energetikos srityje. Istorijos pėdomis žengsime su dar vienu knygos „Gulago partizanai“ herojumi Henriku Jataučiu bei kartu su V. Raškausku ieškosime romantikos skaudžioje tremties istorijoje.

  Sveikindami visus su šventom Kalėdom, „Apžvalgos“ numerį baigsime eilutėmis: „Kad nežiūrėtume į savo gyvenimą – lyg iš šalies – per televizorių ekranus ar pro butų langus, bet mokytumėmės būti savo kasdienybėje kitaip, naujai, kad tą kasdienybę išmoktume praturtinti ir joje būtų daugiau džiaugsmo. Kalėdų laukimo laikas tam kuo puikiausiai tinka.“ Tebūna tai ne tik kalėdinis palinkėjimas, bet ir įkvėpimas naujiems metams, žengiant į naują Lietuvos amžių.

 • ATGAL
  Dėl politinių organizacijų autentiškumo
  PIRMYN
  Išsaugoti valstybingumą bet kokiomis aplinkybėmis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.