Ispanijos ambasadorius patikino Seimo Pirmininkę, kad jo šalies įmonės domisi galimybėmis kartu su Lietuva įgyvendinti suskystintų dujų terminalo projektą ir galbūt net steigti bendrą įmonę | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Ispanijos ambasadorius patikino Seimo Pirmininkę, kad jo šalies įmonės domisi galimybėmis kartu su Lietuva įgyvendinti suskystintų dujų terminalo projektą ir galbūt net steigti bendrą įmonę

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2011-04-20

  Ispanijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje susitikime su Seimo Pirmininke Irena Degutiene patvirtino, kad jo atstovaujamos šalies įmonės yra suinteresuotos prisidėti prie suskystintų dujų terminalo projekto įgyvendinimo.

  Lietuvos parlamento vadovė, priimdama naująjį Ispanijos ambasadorių Miguel Arias Estévez (Migelį Ariją Estevezą), paragino jį stiprinti dvišalį bendradarbiavimą energetikos, ekonomikos ir turizmo srityse.

  „Ispanija turi nemažai Lietuvai galinčios būti naudingos patirties energetikos sektoriuje, ypač suskystintų dujų terminalo projekte, – sakė I. Degutienė. – Todėl kviestume Jus aktyviau domėtis Lietuvos energetinės nepriklausomybės projektais ir prisidėti prie jų įgyvendinimo“.

  Ispanijos ambasadorius pabrėžė, kad jo šalis puikiai supranta Lietuvą, nes prieš 15 metų ir Ispanija buvo priklausoma nuo vieno energetinių išteklių šaltinio ir pažymėjo, kad Ispanijos įmonės domisi galimybėmis dalyvauti suskystintų dujų terminalo projekte ir galbūt net steigti bendrą įmonę, kuri jį įgyvendintų.

  Seimo Pirmininkė atkreipė ambasadoriaus dėmesį ir į pernelyg menkai išvystytą ekonominį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Ispanijos.

  „Lietuvos ir Ispanijos tarpusavio rodikliai nėra geri. Turime ieškoti būdų, kurie paskatintų mūsų verslininkus aktyviau bendradarbiauti, prekiauti ir investuoti“, – sakė I. Degutienė.

  Ispanijos ambasadorius pritarė tokiai Seimo Pirmininkės pozicijai ir sakėsi jau planuojantis galimą Ispanijos verslininkų apsilankymą Lietuvoje jau šių metų rudenį.

  Seimo Pirmininkė sakė matanti ir daug neišnaudotų galimybių turizmo srityje.

  „Ispanija garsėja savo šiltu klimatu ir puikiais kurortais, kuriuos poilsiui dažnai renkasi ir Lietuvos žmonės. Tačiau ir Lietuvos kraštovaizdis bei kurortai yra nepakartojami, kitokie nei pietinių Europos valstybių. Todėl kviečiu Ispanijos žmones, ypač karštomis vasaromis pavargus nuo karščio, atkreipti dėmesį į kiek vėsesnę Lietuvą ir atvykti ilsėtis čia“, – sakė I. Degutienė.

  Seimo Pirmininkės sekretoriatas

 • ATGAL
  Susitiko Lietuvos ir Ukrainos premjerai
  PIRMYN
  Nustatoma paprastesnė Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojų kelionių tvarka
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.