J.Dautartas: internetas yra beprotiška laisvė, bet ir atsakomybė | Apžvalga

Įžvalgos

 • J.Dautartas: internetas yra beprotiška laisvė, bet ir atsakomybė

 • Data: 2012-04-11
  Autorius: Julius Dautartas

  Julius Dautartas (Martynos Žilionytės nuotrauka)

  Sudėtingus ir nevienareikšmius ACTA „už ir prieš“ paprašėme pakomentuoti LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nario Juliaus DAUTARTO

  Protestas prieš ACTA yra susijęs su labai daug aspektų ir į tai reiktų įsiklausyti. Reikėtų reglamentuoti, kad interneto vartotojai galėtų pasinaudoti intelektine nuosavybe, jei ji yra interneto erdvėje, nekomerciniais tikslais. Kaip pavyzdį galiu pateikti atvejį, kai Belgijos autorių teisių agentūra kreipėsi į teismą dėl vieno internetinio portalo, kuriame buvo galima laisvai įsirašyti muziką, ją persiųsti. Teismas priėmė visiškai vartotojams palankų sprendimą: jei tai yra nekomerciniais tikslais, jie gali tą daryti. Vadinasi, reikia sugalvoti metodą, kad intelektualaus produkto autoriui būtų atlyginta, bet jei jau kūrinys patenka į internetinę erdvę, naudotis juo nekomerciniais tikslais būtų galima. Tačiau tai nėra taip paprasta padaryti.

  Protestuotojai sukūrė daug scenarijų, kurie gali įvykti pagal ACTA nuostatas, pavyzdžiui, kad gali būti konfiskuotas kompiuteris, jei ten yra nelegaliai parsisiųstų įrašų. Tokių dalykų nebus, tai tik prielaidos.

  Šiandien piratavimas yra masiškas ir jis tampa verslo rūšimi. Yra daug valstybių, kurios tuo užsiima (pavyzdžiui, Kinija). Taigi, kad bus priimtos ACTA nuostatos, aš visai neabejoju. Kai kurios ACTA teisinės nuostatos egzistuoja jau dabartinėje administracinėje teisėje. Kita vertus, kadangi ši sutartis turi būti ratifikuota Europos Parlamente, šis procesas labai sulėtės.

  Internetas yra beprotiška laisvė, bet kartu ir atsakomybė. Tarp tos beprotiškos laisvės ir atsakomybės ACTA bando „sukalti stulpelius“. Ar jų bus daugiau, ar mažiau, priklausys nuo mūsų suvokimo ir mūsų bendruomenės aktyvaus dalyvavimo. ■

 • ATGAL
  LITURGINIAI DRABUŽIAI: ISTORIJA, FUNKCIJOS, SIMBOLIKA
  PIRMYN
  Komunistai, kitokie vagys ir ACTA
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.