J. Gurevičiūtė: skatinsime jaunimo veiklą per bendruomenes | Apžvalga

Regionai

 • J. Gurevičiūtė: skatinsime jaunimo veiklą per bendruomenes

 • Temos: Įvykiai
  Regionai: Vakarų
  Data: 2011-05-30
  Autorius: "Apžvalgos" informacija

  J. Gurevičiūtė (Martynos Žilionytės nuotr.)

  Kalbamės su Šilutės rajono savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatore Jurgita GUREVIČIŪTE.

   Koks yra Šilutės jaunimas – ar aktyvus, ar noriai dalyvauja miesto gyvenime?

  Dar 2005 m. atlikome jaunimo situacijos tyrimą, iš kurio paaiškėjo, kad jaunimas užima daugiau vartotojų poziciją – ateina, pasižiūri, dalyvauja, bet patys didele iniciatyva, kaip, ne paslaptis, ir kitose savivaldybėse, netrykšta. Tačiau šiandien miesto šventėje matėte, kad dalyvauja daug jaunų žmonių. Taigi, jaunimas turi energijos, potencijos ir minčių, bet jiems reikia vadovo, suaugusio žmogaus, kuris paskatintų, padrąsintų, pamokytų imtis atsakomybės. Aš 10 metų dirbu savivaldybėje su jaunimu ir drąsiai galiu pasakyti, kad patys vieni jauni žmonės labai greitai „užsidega“, bet taip pat greitai ir perdega, todėl visada reikia suaugusio žmogus, kuris paglobotų ir pamokytų, palaikytų iniciatyvą ir patartų.

  Paprastai jaunimas vengia kreiptis į savivaldybę, prisibijo, todėl, kad tai yra oficiali įstaiga. Aišku, yra aktyvaus jaunimo, kuris reiškia iniciatyvą, tačiau labiau per mokyklos bendruomenę, nes taip jiems yra drąsiau. Savivaldybė yra įsteigusi Jaunimo ir Sporto programas, pagal kurias jaunimui skiriame lėšų. Dalis jaunimo renginių, vykstančių dabar, šventės metu, taip pat yra finansuoti iš Jaunimo programos lėšų.

  Kokių jaunimo organizacijų yra mieste, kaip jos skatinamos ir ką veikia?

  Yra politinių organizacijų, yra ir religinių, tik jų veikla šiek tiek nurimusi, nes išvykę vadovai. Yra jaunimo edukacinis centras – tai viena stipriausių organizacijų. Iš kaimiškų jaunimo organizacijų stipri Juknaičių jaunimo grupė. Buvo ir skautai stiprūs. Galbūt dabar toks laikotarpis, kai daug jaunų žmonių išvažiuoja…

  Susiklostė graži tradicija, vieninteliai mūsų regione esame įsteigę premiją jaunimui – „Lietuvininkų vilties“ premiją. Tai ir piniginė premija, ir statulėlė, teikiama kiekvienų metų lapkričio 10 d. Pasaulinės jaunimo dienos proga. Teikiame ne tik jauniems žmonėms, bet ir organizacijoms ar suaugusiems, tačiau dirbantiems su jaunimu veikliems žmonėms. Premija skirtiama už tai, kad asmuo garsina Pamario kraštą, už mokslinius laimėjimus olimpiadose, muzikinius laimėjimus, jaunimo subūrimą renginiuose, informacijos sklaidą. Beje, šiandienos šventę vedė taip pat šios premijos laureatas Marijus Budraitis.

  Daug jaunimo dalyvauja meno kolektyvuose, groja orkestre, lanko meno mokyklą, šokių kolektyvus. Visgi pagrindinis jaunimo pritraukimo įrankis yra mokykla.

  Lietuvoje dabar ryškiausia jaunų žmonių ambicija – išvažiuoti, o ar Šilutės jaunimas turi ambicijų kurtis ir kažką nuveikti čia, savo mieste?

  Ko gero, labai retas, kuris sugrįžtų ir pradėtų ką nors daryti čia. Šiandieną sutikau vieną jauną žurnalistą, kuris augo čia, buvo aktyvus jaunuolis, bendravome ir bendradarbiavome, baigė mokyklą, dirbo vietiniame laikraštyje, pradėjo studijas ir išvažiavo į sostinę! Klausiu, ar dažnai grįžtąs, sako, nebe dažnai… Tai ne tik Šilutės, bet ir visų kaimiškų regionų, rajonų problema. Gal neturėčiau to vadinti problema, veikiau tai yra dovana didiesiems miestams. Mes užauginame, išpuoselėjame jaunus žmones, o jie išvažiuoja.

  Stengiamės jaunimo veiklą labiau plėtoti per bendruomenes, per kartų susibūrimą, kad jaunimas nebūtų atskirtas kaip kažkoks vienetas erdvėje, o būtų kartu su tėvais, seneliais ir jaunesniaisiais. Galbūt dabar per daug norima išplėšti jaunimą iš visuomenės ir atskirti, o juk tai yra visuomenės dalis.

  Ar žinomi šilutiškiai bendrauja su jaunimu, jį paskatina garsinti Šilutės vardą?

  Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka turi tradicinį renginį – pasaulio šilutiškių sueigą „Šviesos parnešti, gera padaryti…“, ir šį sugrįžimą visada rengia prieš miesto šventę. Jaunimui geriausias pavyzdys ir yra kažko pasiekę žmonės, sugrįžtantys čia. Geras pavyzdys yra garsi sportininkė, olimpinė čempionė Laimutė Baikauskaitė, baigusi Šilutės pirmąją gimnaziją, aktorius Adolfas Večerskis. Yra ir daugiau tokių jaunų ir garbaus amžiaus žmonių. Miesto šventė tuo ir graži, kad vyksta ne tik tą dieną, kai susirenkame pasiklausyti gražių kalbų, – renginiai prasideda mažose erdvėse jau anksčiau. Pavyzdžiui, graži iniciatyva kilo iš gimnazistų ir buvo įgyvendinta vakar – įamžinti penkis šio krašto lietuviško žodžio puoselėtojus. Vienam gimnazistui kilo tokia mintis, jis rašė apie tai referatą, kažkas iš mokytojų pastebėjo, pritarė, paskatino, ir štai vakar atidengėme penkis simbolinius akmenis, skirtus šio krašto iškiliems žmonėms. Noriu pasidžiaugti jaunais Pamario krašto žmonėmis, jie tikrai šaunūs ir sumanūs.

 • ATGAL
  V. Griškevičienė: esame kūrybiškai neramūs
  PIRMYN
  Gyvenimo šventė
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.