Valstybės naujienos

 • Japonija skirs paramą Lietuvos inicijuotai Afganistano Goro provincijos ligoninės rekonstrukcijai

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2012-01-19

  Lietuvos iniciatyvą gerinti sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Afganistano Goro provincijoje parėmė Japonija, kurios ambasada Kabule ir Afganistano užsienio reikalų ministerija sausio 15 dieną pasirašė susitarimą dėl 7 mln. JAV dolerių paramos centrinės ligoninės Čagčarane rekonstrukcijai.

  Projekto įgyvendinimo metu ketinama pastatyti ir medicinine įranga aprūpinti naują ligoninės priėmimo skyrių, rekonstruoti chirurgijos, ginekologijos ir gimdymo, pediatrijos, tuberkuliozės skyrius. Planuojama, kad darbai bus baigti 2014 metais.

  Lietuva pradėjo Čagčarano ligoninės rekonstrukciją ir 2008-2011 metais projektui iš viso skyrė 2,26 mln. litų. Lėšos panaudotos ligoninės rekonstrukcijos galimybių studijai ir techniniam projektui parengti bei pirmojo etapo statybos darbams atlikti: vandens tiekimo, nuotekų, šildymo, elektros sistemų įrengimui, laikinų pastatų ligoniams ir skalbyklos pastatymui.

  Lietuvos lėšomis finansuojamus statybos darbus ketinama atlikti iki 2012 metų vasaros, tolesni rekonstrukcijos darbai bus finansuojami Japonijos lėšomis.

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija aktyviai bendradarbiauja su užsienio donorais, siekdama pritraukti jų dėmesį ir finansinę paramą Goro provincijai.

  Lietuvos pastangas remia ir Graikija, Čagčarano ligoninės rekonstrukcijai skyrusi 0,5 mln. eurų, bei Jungtinės Amerikos Valstijos, finansuojančios provincijos akušerių mokymus, aprūpinančios ligoninę būtiniausia medicinine įranga ir medikamentais bei prisidėdamos prie ligoninės pacientų gyvenimo sąlygų gerinimo.

  Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis 2010-2011 metais buvo vykdomi mokymai Čagčarano ligoninės gydytojų ir personalo kvalifikacijai kelti.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Priimtos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos, kuriomis pakeistos Konstitucijai prieštaraujančios normos
  PIRMYN
  Po svarstymo pritarta pataisoms, numatančioms, kad politinėms partijoms nebūtų taikomos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.