Valstybės naujienos

 • JAV Valstybės Sekretorės laiške - parama Lietuvos vyriausybės pastangoms stiprinti energetinį saugumą ir regioninės AE statybai

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-29

  JAV tvirtai remia Lietuvos vyriausybės pastangas siekti energetikos resursų diversifikavimo ir energetinio saugumo Baltijos jūros regione, teigiama JAV Valstybės Sekretorės Hillary Clinton laiške Lietuvos užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui.

  Jame pabrėžiama JAV parama ir bendram Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Lenkijos Visagino atominės elektrinės projektui.

  „Man malonu, kad dėl šio svarbaus projekto vyksta rimtos diskusijos su JAV pramone“, – teigia H.Clinton.

  Ji taip pat pranešė priimanti Lietuvos užsienio reikalų ministro kvietimą į Vilniuje birželio 30-liepos 1 dienomis vyksiančius renginius, vainikuosiančius Lietuvos pirmininkavimą Demokratijų bendrijai.

  Juose dalyvavimą yra patvirtinę dar aštuonių šalių prezidentai, parlamento bei vyriausybių vadovai.

  Prezidentūroje birželio 30 dieną rengiama aukšto lygio moterų lyderių konferencija „Moterys – demokratijos stiprintojos: geriausioji praktika“, kurią planuojama, kad atidarys Lietuvos ir Suomijos prezidentės Dalia Grybauskaitė ir Tarja Halonen bei JAV Valstybės Sekretorė.

  Renginį organizuoja Demokratijų bendrijai pirmininkaujanti Lietuva, bendradarbiaudama su Moterų pasaulio lyderių taryba, Vilniuje įsikūrusiu Europos lygių galimybių institutu, JAV Valstybės Departamentu, Europos ir JAV nevyriausybinėmis organizacijomis.

  Konferencijos dalyviai diskutuos apie priemones ir būdus didinti moterų dalyvavimą viešojoje erdvėje. Tarp renginio temų bus moterų ekonominės nepriklausomybės skatinimas, kova su smurtu prieš moteris ir prekyba žmonėmis bei moterų balso stiprinimas per žiniasklaidą.

  Liepos 1 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks šeštoji Demokratijų bendrijos ministrų konferencija, kurioje bus diskutuojama apie Demokratijų bendrijos sustiprinimą ir didesnį jos aktyvumą. Ypatingas dėmesys bus teikiamas besikuriančioms demokratijoms ir visuomenės įtraukimui į valstybės valdymą.

  Susitikime Vilniuje, kuriame tikimasi iš viso apie 900 dalyvių, Lietuva oficialiai perduos Mongolijai dvejų metų pirmininkavimą Demokratijų bendrijai.

  Birželio 29-liepos 1 d. Vilniuje taip pat vyks jaunimo forumas „Jaunieji lyderiai demokratijos skatinimo procese: iššūkiai ir galimybės“, Demokratijų bendrijos parlamentinis forumas „Kelias į demokratiją: Demokratijų bendrijos parlamentinio forumo vaidmuo“ bei pirmoji Verslo forumo demokratijai sesija.

  Demokratijų bendrija yra beveik pusantro šimto šalių vienijantis sambūris, kurio veikloje gali dalyvauti demokratiją sukūrusios bei ją kuriančios valstybės. Demokratijų bendrija remiasi Jungtinių Tautų chartija, Visuotine žmogaus teisių deklaracija ir 2000 m. Varšuvos deklaracija.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Teigiami pokyčiai darbo rinkoje tolygiai mažina bedarbių skaičių
  PIRMYN
  Lietuvos kariuomenė: bendradarbiaujanti, mobili, moderni
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.