JKD – jauni, kūrybingi ir dalyvaujantys! Jei ir tu toks – prisijunk! | Apžvalga

Įžvalgos

 • JKD – jauni, kūrybingi ir dalyvaujantys! Jei ir tu toks – prisijunk!

 • Data: 2015-09-17

  Tradicinėje JKD ir Educatio Tarptautinėje Vasaros akademijoje Klaipėdoje – Ukrainos palaikymo akcija (2014 m.) (JKD archyvo nuotr.)

  Jaunieji krikščionys demokratai (JKD) – tai savarankiška, nevyriausybinė Lietuvos jaunimo organizacija. Išlaikydami ir puoselėdami krikščioniškosios demokratijos vertybes, ugdome jaunimo pilietinį sąmoningumą bei iniciatyvumą tam, kad kiekvienas imtųsi pats kurti savo ir Lietuvos ateitį. Esame atviri, todėl kviečiame visus jaunus, kūrybingus ir norinčius aktyviai veikti Lietuvos piliečius jungtis į mūsų gretas. Tad norime trumpai prisistatyti, kas esame ir kuo tikime.

  Krikščioniškoji demokratija yra politinė ideologija, kuri siekia pritaikyti krikščioniškus principus viešajai politikai, praktikoje dažnai laikoma konservatyvia kultūriniuose, socialiniuose ir moraliniuose klausimuose bei progresyvia fiskaliniuose ir ekonominiuose klausimuose. Krikščioniškoji demokratija Lietuvoje užgimė dar 1905 metais, kuomet buvo įkurta Lietuvos krikščionių demokratų sąjunga. 1917 metais atnaujinusi savo veiklą kaip Lietuvos krikščionių demokratų partija, ji stipriai prisidėjo prie nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo. Anuomet prie krikdemų jungėsi nemažai aktyvių, vertybiškai stiprių ir visuomeniškų jaunuolių. Šiandien panašiai mąstantieji buriasi į Jaunųjų krikščionių demokratų organizaciją.

  Jaunųjų krikščionių demokratų veikla iš esmės yra pagrįsta siekiu augti drauge. Siekdama savo narių tobulėjimo, organizacija rengia vidinius mokymus ir seminarus, nacionalines ir tarptautines konferencijas, vasaros stovyklas. Nariai aktyviai domisi savo tautos ir valstybės istorija, todėl istorinės atminties ekspedicijos tremties ir partizanų keliais bei vedamos pilietiškumo pamokos Lietuvos mokyklose yra neatsiejama organizacijos veiklos dalis.

  JKD bendradarbiauja su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais, įvairiomis giminingomis visuomeninėmis ir jaunimo organizacijomis, aktyviai dalyvauja Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) veikloje ir itin didelį dėmesį skiria tarptautiniams ryšiams. JKD siekia aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime, todėl išsako savo poziciją svarbiausiais valstybės klausimais viešai, rengia piketus ir visuomenines akcijas.

  JKD yra Europos mastu jaunųjų konservatorių ir krikščionių demokratų organizacijas vienijančios Europos liaudies partijos jaunimo (Youth of European People‘s Party, YEPP) tikrieji nariai ir steigėjai, tuo pačiu atstovaujantys ne tik save, bet ir TS-LKD. Įkurta 1997 metais, YEPP šiandien yra išsivysčiusi į didžiausią politinę jaunimo organizaciją Europoje. Jaunieji krikščionys demokratai stengiasi išlikti girdimi Europos mastu ir atsakingai atstovauti Lietuvos jaunimą.

  JKD išskirtinumas labiausiai pasireiškia tuo, kad ir aktyviai dalyvaudami politikoje, išliekame nepriklausomi ir drąsiai išsakome savo mintis, giname tai, kuo tikime. To dėka JKD nariai bręsta ir tobulėja kaip savitos, nepriklausomos asmenybės, patys nulemia savo prioritetus ir nebijo suformuluoti bei išsakyti savo nuomonę.

  Tautiškumo išlaikymas ir stiprinimas yra svarbi lietuvių tautos atstovų priedermė, o pasiryžimas dirbti Tėvynės naudai ir klestėjimui yra kiekvieno iš mūsų pareiga. JKD teigia, jog tikėjimas ir ištikimybė krikščioniškosioms vertybėms prisideda prie žmogaus vidinio pasaulio tobulėjimo ir didesnio rūpesčio savo artimu vystymo, taigi, kartu yra stiprus ramstis mūsų valstybės puoselėjimo kelyje.

  Esame jauni, kūrybingi ir dalyvaujantys, tačiau žinome, kad tokių yra daug! Todėl Jaunieji krikščionys demokratai kviečia jungtis ir susipažinti su krikščioniškąja demokratija – politine mintimi, kuri padėjo ant kojų pastatyti po Antrojo pasaulinio karo sugriautą Europą bei atstatyti Lietuvos valstybę. Jaunimas, norintis gyventi klestinčioje valstybėje, turi aktyviai dalyvauti jos gyvenime, o geriausia terpė išmokti suprasti sudėtingą politinį pasaulį – dalyvavimas nevyriausybinėje organizacijoje, tokioje, kaip JKD.

  Susidomėjai? Susisiek su mumis: www.jkd.lt, Facebook tinkle „Jaunieji krikščionys demokratai“ arba el. paštu jkd@jkd.lt.

 • ATGAL
  Gyvybės apdovanojimai – nuoširdi padėka gyvybės kultūros puoselėtojams
  PIRMYN
  Pamokos iš septyniasdešimčia metų vyresnio bičiulio
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.