Jolanta Žakevičienė: Stipri šeima – tai stipri valstybė | Apžvalga

Įžvalgos

 • Jolanta Žakevičienė: Stipri šeima – tai stipri valstybė

 • Temos: Visuomenė
  Data: 2010-12-20
  Autorius: Kalbino Vaida STUNDYTĖ

   

  J. Žakevičienė. (M. Radzevičiaus nuotr.)

  Apie moterų katalikių savanorišką veiklą, padedančią ugdyti šeimose ir visuomenėje katalikiškas vertybes ir tradicijas, kalbamės su Aleksoto katalikių moterų draugijos pirmininke Jolanta ŽAKEVIČIENE.

  Papasakokite apie Jūsų draugijos užduotis ir tikslus?

  Aleksoto katalikių moterų draugija atsikūrė 2003 m. Ji vienija moteris  katalikes Kaune, puoselėja krikščioniškas šeimos tradicijas, diegia visuomenėje katalikišką požiūrį į santuoką ir moterį, padeda moterims lavintis, tobulėti ir aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime. Taip pat organizuojame konferencijas, seminarus ir teikiame konsultacijas.

  Kokiose katalikiškose-savanoriškose akcijose yra dalyvavusios jūsų bendruomenės narės? Ir kokie ateities planai?

  Mes aktyviai bendradarbiaujam su „Lietuvos Caritu“ ir dalyvaujame projekte „Pagalba prekybos moterimis ir prostitucijos aukoms“. Taip pat rengėme akciją  „Aukos ir smurtautojo sąveikos ypatumai. Pagalba aukai ir smurtautojui, siekiančiam atsikratyti smurtautojo elgesio“. Teikėme ne tik teisinę, bet ir psichologinę pagalbą šeimoms, kuriose yra smurto apraiškų. Parėmėme smurto aukas materialiai. Norėčiau paminėti ir kasmetes mūsų savanoriškas akcijas – tokias kaip katalikiškų švenčių organizavimas vaikams. Taip pat kas antrą mėnesį prisidedame prie Europos Bendrijos maisto davinių išdalijimo socialiai remtiniems žmonėms.

  Aleksoto katalikių moterų bendrija ir toliau savo veikla prisidės prie krikščioniškų tradicijų skatinimo. Mes ne tik pačios aktyviai organizuojame savanoriškas akcijas, bet ir prisidedame prie kitų organizacijų ar bendruomenių gerų darbų. Tokia veiklą tęsime ir ateityje.

  Kas Jus asmeniškai skatina dalyvauti savanoriškose akcijose?

  Mano šeimoje buvo ir bus svarbiausia katalikiškos vertybės ir tradicijos. Esu įsitikinusi, kad valstybės gerovė laikosi ant stiprių ir tradicijas puoselėjančių šeimų. Stipri šeima – tai stipri valstybė. Esu laiminga, kad mūsų draugijos veikla prisideda prie katalikiškų vertybių stiprinimo šeimose, taip pat ir visuomenėje.

 • ATGAL
  Savanorystė puošia žmogų ir jo aplinką
  PIRMYN
  Sausio barikadų kunigas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.