Joninės ir žiema | Apžvalga

Asmenraščiai

 • Joninės ir žiema

 • Data: 2012-05-15

  Sausio 13-osios laužai. Kęstučio Salicko nuotrauka

  Kas sieja vasaros šventę Jonines ir sausio mėnesį? Nepatikėsite, bet sąsajų yra. Pavyzdžiui, noras sužinoti tai, kas paslėpta. Viena iš priežasčių, kodėl per Rasas ieškome paparčio žiedo – mūsų troškimas įgyti stebuklingą galią, padedančią atrasti paslėptus lobius. Štai sausio mėnesį stebuklingų galių prireikia kone kiekvienam periodiniam leidiniui – juk visiems taip maga sužinoti, ką slepia ateinantys metai. Tad ne nuostabu, kad sausis – prognozių, spėjimų, planų atskleidimo – taigi įvairiausių mėginimų pažvelgti į ateitį laikas.

  Šį „Apžvalgos“ numerį su Joninėmis sieja ir daugiau jungčių: viena iš jų – keliavimo ir ieškojimo dvasia, – sužinosime, ko grupelė geologų vyko į Grenlandijos sniegynus. Kita jungtis – žiedų paieškos, – paskaitysime apie tai, kokių idealizmo ir gyvo tikėjimo žiedų jaunų žmonių širdyse ieško ateitininkija.

  Tradicijos, patriotizmo, gerosios patirties žiedų žvalgysimės Lietuvos krikščionių demokratų partijos atsikūrimo 20-mečio istorijoje. O čia ūžaus tikrai ne vasariški politiniai skersvėjai ir spaus istorinių peripetijų šalčiai.

  Galiausiai sausio 13-osios aukų atminimas mums bylos, kad gyvybė ir tikėjimas visada nugali mirtį; kad jokie prievartos ir melo ledai nesušaldys Tėvynės meile degančių širdžių, o kiekvienas už savo Tautą pralietas kraujo lašas virs stebuklinguoju paparčio žiedu.

  O saulė jau atkopia – dienos vis ilgyn.

  „Apžvalga“, 2010 m. sausis, nr. 1 (5) (486)

 • ATGAL
  Išmėginimų metai
  PIRMYN
  Įrašas Facebook‘e
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.