Redakcijos žvilgsnis

 • Kai atslenka supermėnulis

 • Data: 2016-12-07
  Autorius: Romena Čiūtienė

  Skeeze nuotrauka.

  Tai, kas vyksta pastaruoju metu vakarų pasaulyje, sunku apibūdinti taik­liau nei supermėnulio pilnatis. Pilnaties gamta nesupranta, pilnatį ji priima kaip išbandymą ir pokytį. Publicistas ir įvairiausius reiškinius visada gebantis paaiškinti Algimantas Čekuolis rašo: „Kai pilnas mėnulis, ypač giedrą naktį, pelėdos ūbauja garsiau ir dažniau, rupūžės tampa judresnės, šunys ir katės pasidaro agresyvūs, tritonai renkasi į būrius, erkės ima slėptis. Pilnatis veikia ir moliuskus, žuvis, vabzdžius, vėžiagyvius, paukščius, žinduolius, amfibinius gyvūnus. Medikai pastebi, kad per pilnatį padaugėja infarktų ir insultų, daugiau žmonių kreipiasi į gydytojus. Policininkai teigia, kad padaugėja prievartos, chuliganiškų poelgių, įvairių nusikaltimų. Net nelaimingų atsitikimų daugiau nutinka, o biržose ima kristi akcijų kainos. O ir apsinuodijimų, neatvykimų į darbą ar mokyklą būna daugiau.“ Nėra aiškaus mokslinio pagrindimo, kodėl visa tai, kas išvardinta, ir dar daug kitų nežinomų dalykų vyksta per pilnatį, nors hipotezių daug. Todėl pilnatis baugiai mitologizuojama ir siejama su sunkiai protu ir moksliniais argumentais paaiškinamais dalykais.

  Grįžkime prie Vakarų pasaulio. Baigėsi nemažai rinkimų, Vakarų pasaulis padarė daug radikalių sprendimų. Pakalbėti yra apie ką. Pabandyti pagrįsti, paaiškinti, apibrėžti. Tačiau pirminis jausmas, žinant Vakarų sprendimų rezultatus, suponuoja vieną mintį, liepiančią apibrėžti pirminę analizės sąlygą: kalbėsime apie pilnatį. Jei pilnatis, kaip jau minėta, yra mistiškas reiškinys, tai šiai dienai turime supermėnulio pilnatį, taip kad viskas dauginasi iš daugelio kartų: referendumas Didžiojoje Britanijoje, radikalėjančios jėgos Vengrijoje, Lenkijoje ir daugelyje kitų Europos šalių, JAV, Austrijos, Bulgarijos, Rumunijos prezidentų rinkimai ir galiausiai antrasis rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą turas Lietuvoje, žaliai nudažęs superpilnaties dangų. Vakarų pasaulis šoka pakvaišusią pasiutpolkę, kol čia pat mėnuo blyškiai apšviečia savo sekundės laukiančias aštriadančių hienų ordas. Laurynas Kasčiūnas savo straipsnyje analizuoja, kaip priešiškos jėgos, belaukdamos savos akimirkos, nestovi vietoje. Didelio masto pratybos mūsų pašonėje seniau keldavo ironišką šypseną išpūstais skaičiais ir deklaratyvia retorika, juolab ir analitikai dar bylodavo apie lūžtančią techniką, demotyvuotą personalą ir valdymo struktūros nebuvimą. Laikai keičiasi – kol Vakarai eina iš proto, hie­nos gali smogti gausiai, organizuotai, o svarbiausia – čia ir dabar. Jos tam pasiruošusios. Istorinis laikmetis.

  Šiame numeryje bandome nuosekliai viską dėlioti į vietas: Linas Kojala detaliai apžvelgia rinkimus JAV bei startuoja su nauju greitųjų apžvalgų projektu, praversiančiu taupantiems laiką, bet norintiems kokybiškų ir tikslių žinių, Lukas Grinius gilinasi į būsimas reformas JAV ir jų pasekmes. Pilnesnį paveikslą galėsite susidaryti ir iš straipsnių apie  rinkimus Gruzijoje, Austrijoje, Moldovoje bei Lietuvoje. Naujos, šviežios žinios ir požiūriai galbūt ir neišves Jūsų iš blausios apgaulingos pilnaties šviesos, tačiau akimirkas praskaidrinti pasiūlysime šviesiais straipsniais apie Popiežių, Prezidento Valdo Adamakaus kelią ir garbų jubiliejų bei įspūdžiais iš kelionių ir ekspedicijų, taip pat įvairiais skaitiniais. Gero Jums skaitymo. Pilnatys praeina. Net jei jos super. ■

 • PIRMYN
  Laikas sugrįžti
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.