Kaip internete – taip ir ant žemės | Apžvalga

Asmenraščiai

 • Kaip internete – taip ir ant žemės

 • Data: 2012-05-15

  Kurgi slepiasi tas internetas? Martynos Žilionytės nuotrauka

  Rugsėjį Vilniuje vykęs Interneto valdymo forumas buvo pradėtas daina apie nuostabų pasaulį (L. Armstrongo „What a Wonderful World“). Tąkart į sceną pakilęs, užgrojęs ir uždainavęs Lietuvos Respublikos Seimo narys Vytautas Grubliauskas (muzikiniuose sluoksniuose žinomas kaip Kongas) davė toną visam forumui, o „Apžvalgą“ paskatino klausti, koks gi iš tiesų tas interneto pasaulis…

  Ieškojome tų atsakymų daug kur – minėto forumo pranešimuose, interneto socialiniuose tinkluose, savo pačių kasdienybėje. Mėginome spėlioti ir tai, kas bus ateityje, – kokiame virtualiame pasaulyje gyvensime ir kaip jis paveiks mūsų realybę.

  Beje, tarp Interneto valdymo forumo dalyvių sutikome Europos Parlamento delegacijos narį, europarlamentarą Algirdą Saudargą, kuris pažadėjo į kitą „Apžvalgos“ numerį (spalio mėn.) parašyti apie interneto ateitį. Nekantriai lauksime – tiek A. Saudargo įžvalgų, tiek ir pačios interneto ateities, nes, pasak informacinių technologijų pasaulio gyventojo, bendrovės „Gaumina“ direktoriaus Dariaus Bagdžiūno, internetas dar tik prasideda.

  Žinoma, per ilgai klajoti virtualiame pasaulyje nesveika, tad grįžę į žemę prisiminėme čia šį mėnesį buvus reikšmingų įvykių. Pavyzdžiui, Lietuvoje lankėsi Vokietijos kanclerė Angela Merkel, o visą Europą krėtė romų karštinė. Ir išties nejuokinga – Europos Sąjunga, apimta vidinio konflikto, stebėjo, kaip iš Prancūzijos deportuojami romai. Prancūzai nenorintiems (ar nesugebantiems) socializuotis ir integruotis į visuomenę kitos tautybės ir kultūros žmonėms tiesiog parodė duris. Beje, prancūzų kaimynai vokiečiai irgi linkę burbėti dėl jų šalyje gyvenančių kitų kultūrų atstovų negebėjimo integruotis – vokiečiams kliūva musulmonų anklavai. „Apžvalgai“ vėl kilo klausimų – o kaip Lietuvoje sekasi integruotis į visuomenę, pavyzdžiui, romų tautybės gyventojams. Buvome maloniai nustebinti gražaus pavyzdžio, kurį pateikė Panevėžio vaikų dienos cento psichologė sesuo Daiva Tumasonytė. Pasirodo, kultūros pažinimas, atrandant skirtumus ir bendrumus, taip pat didelis noras padėti duoda daug gerų vaisių.

  Nuolat besikeičiančiame pasaulyje kartais tenka ir reintegruotis arba tiesiog „neiškristi iš žaidimo“. Tad reikia nuolat mokytis naujų dalykų. Ir informacinės technologijos tikriausiai čia užima ne paskutinę vietą. Ar mūsų senjorams tai nepasiekiama, nereali svajonė? Ne! Žinia, kad tai, kas pasiekiama ar nepasiekiama, iš esmės priklauso nuo mūsų pačių. Tokių nuotaikų kupini į tarptautinę konferenciją Klaipėdoje rinkosi Baltijos valstybių senjorai. Čia jie diskutavo ir ieškojo sprendimų, kaip ne tik visą gyvenimą mokytis, bet ir mokyti – perduoti savo patirtį jaunesniems.

  Jei vieningosios Europos santarvę rugsėjį trikdė susipriešinimas dėl romų, tai lietuviams ir latviams šis mėnuo priminė  baltų vienybę. Kūrėme laužus ir taip perdavėme vieni kietiems liepsnojančią žinią: mes – baltai, ir esame vieningi.

  Tos vienybės liepsnos karštį nešėmės širdyse, kai per Šv. Lino atlaidus vykome į Pelesą atidengti paminklo Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Vytautui. Beje, įdomu tai, kad paminklo statytojai įdėjai įgyvendinti skulptorių Algimantą Sakalauską rado vėlgi to paties interneto platybėse. Rodos, proziška, bet menui tai nė kiek nesutrukdė – anaiptol, kūrybinį impulsą menininkas pajuto žvelgdamas į elektroniniu paštu atsiųstą Pelesos vaizdą. Internetas, laimė, – tikrai be sienų.

  Žinoma, yra gyvenime ir svarbesnių dalykų nei internetas. Pavyzdžiui, piligrimui, išsiruošusiam keliauti į Santjago de Kompostelą, patogi avalynė ir dvasinės pratybos kur kas svarbesnės nei jo paskyra Facebook‘e. Vis dėlto „Piligrimės laiškas“ mus pasiekė e. paštu. Mat kaip internete – taip ir ant žemės.

  „Apžvalga“, 2010 m. rugsėjis, nr. 9 (13) (494)

 • ATGAL
  Valstybė prie jūros
  PIRMYN
  Derlius, biudžetas ir kiti rudens ypatumai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.