Kas laimėjo rinkimus? | Apžvalga

Asmenraščiai

 • Kas laimėjo rinkimus?

 • Data: 2012-05-15

  Vėliavos LR Seime. Kęstučio D. Rimkevičiaus nuotrauka

  Nelygu kada šis „Apžvalgos“ numeris pasieks konkretų skaitytoją, toks antraštinis klausimas gali būti suprastas labai skirtingai. Tiem, kurie žurnalą perskaitys iki Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko rinkimų, klausti, kas laimėjo, tikriausiai atrodytų tiesiog nepadoru, nes tai mažintų intrigą ir gadintų šventinę nuotaiką. Juk kiekvieni rinkimai – tai šventė. Vis dėlto kiekvienas klausimas išties turi savo atsakymą. Iš tikrųjų jau šiandien, kai rašomos šios eilutės, partijos pirmininko rinkimai yra laimėti. Jums įdomu, kas nugalėjo… Ogi pati partija. Demokratiniai rinkimai ir stipri konkurencija jau dabar teikia didžiulę pridėtinę vertę partijai – visuomenė ją mato gyvybingą, sveiką ir atvirą, gebančią diskutuoti ir nebijančią nuomonių skirtumų.

  Jei dėl kokių nors subjektyvių ar objektyvių priežasčių skaitytojas gaus šią „Apžvalgą“ minėtiems rikimams pasibaigus, klausdami, kas nugalėjo, pasirodytumėm lyg tie pilypai iš kanapių. Koks neišprusimas?! Visi laikraščiai, žurnalai ir interneto portalai apie tai jau bus parašę. Gal „Apžvalga“ tik rašyti bemokanti, o skaityti pamirštanti… Visgi keistojo klausimo šerdis slypėtų ne lūkestyje išgirsti konkrečią pavardę – labiausiai norėtųsi išgirsti, kad rinkimus laimėjo Lietuva. Žinoma, dar tobuliau būtų, jei toks atsakymas galiotų 2012-ųjų, 2014-ųjų ir dar daugybės kitų įvairių metų rinkimams – į Seimą ir ne tik.

  „Apžvalga“ – mėnesinis žurnalas, o balandžio mėnesio temų rinkimuose laimėjo Lietuvos kariuomenė ir Švietimo įstatymo užjudinti Lietuvos lenkai. Na, šie gal patys ir nesiveržė į šiuos rinkimus, tačiau buvo pastūmėti kai kurių Lenkijos ar vietinių lenkų politikų, kuriems pasibalotiruoti, matyt, yra kur kas svarbiau nei tarnauti savo tautai. Žinoma, gal ir ne mums spręsti, kiek vienas ar kitas tautinės mažumos politikas iš tiesų myli savo tautiečius, vis dėlto pavyzdžiai rodo, kad asmeninis „unoras“ ir egoizmas gali smarkiai prasilenkti su pilietiškumu. O tokioje situacijoje pralaimi dažniausiai visuomenė – ir nesvarbu, kokios tautinės sudėties ji būtų.

  Beje, kodėl temų rinkimus laimėjo Lietuvos kariuomenė, atsakyti galėtų nebent LR Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos nariai, kurie balandį posėdžiavę Seime itin domėjosi lietuviškos kariuomenės aktualijomis. Taip jau nutiko, kad „Apžvalga“ įsipiršo posėdžiaujančių pasaulio lietuvių draugėn. Kokios žvaigždės tai lėmė, nė pats žurnalo redaktorius negalėtų atsakyti. Juk jis – tik žmogus, ne koks žiniuonis.

  Juokai juokais, bet ne ką mažiau svarbūs „rinkimai“ neseniai vyko ir… danguje. Krikščionio akimis žvelgiant – bene patys svarbiausi. Balandžio pabaigoje–gegužės pradžioje surengtose didžiulėse iškilmėse Vatikanas ir visa Katalikų Bažnyčia, suteikdama palaimintojo vardą, į altorių garbę iškėlė popiežių Joną Paulių II.

  Į palaimintojo popiežiaus šventę susirinkusios minių minios iš viso pasaulio liudijo, kad šis beribio nuoširdumo dvasininkas, gyvas būdamas turėjęs nuostabią galią patraukti žmones, ir miręs (o krikščioniškai vertinant – gimęs dangui) gali sukviesti galybę žmonių ir kreipti jų žvilgsnius į Dievą. Juk tūkstančiai ir milijonai iš Jono Pauliaus II mokėsi, kas yra popiežius ir kas yra Bažnyčia. Tai ir dabar dauguma tų mokslų nemeta.

  Žinia, visai kitokiais būdais prie savę žmones „patraukia“ totalitarinį valdymą propaguojantys lyderiai. Tačiau jokia jėga ir prievarta negali užtikrinti jų ramybės, tuo tenka įsitikinti ir „paskutiniam Europos diktatoriui“, šiandien vos besuturinčiam politinės ir ekonominės krizės krečiamos valstybės vairą.

  Apie A. Lukašenkos „rinkimų“ rezultatus mes turime savo nuomonę, tačiau ar aiškią nuomonę turėtume, jei reikėtų išrinkti elegantiškiausią ar žaismingiausią dailės šaką. Gal tai būtų vitražas…

  Taigi, ar klausimas, kas laimėjo rikimus, jums vis dar atrodo keistas?

  „Apžvalga“, 2011 m. balandis, nr. 4 (20) (501)

 • ATGAL
  Ar emigruosime namo?
  PIRMYN
  Už šeimą, gyvybę ir gyvenimą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.