Komitete patvirtintas A. Saudargo pasiūlymas 2012 m. ES biudžeto projektui | Apžvalga

Vieningoji europa

 • Komitete patvirtintas A. Saudargo pasiūlymas 2012 m. ES biudžeto projektui

 • Temos: Politika
  Data: 2011-06-09

  Algirdas Saudargas. (M. Žilionytės nuotr.)

  Europos Parlamentas jau pradėjo svarstyti 2012 m. pasiūlymus Europos Sąjungos biudžetui. Vakar Konstitucinių reikalų komitetas AFCO balsavimu pritarė Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo parengtam nuomonės projektui.

  Rengdamas projektą, A. Saudargas teigė nepalaikęs raginimų mažinti ES biudžetą ir karpyti visas išlaidas. Anot jo, argumentai, teigiantys, kad biudžeto karpymai buvo vykdomi visose valstybėse narėse, todėl esą atitinkamai turėtų butų sumažintas ir ES biudžetas, yra nepagrįsti. “Europos Sąjungos biudžetas yra specifinis, jis kaip tik turi būti nukreiptas kovai su krize ir dėl to mechaniškai jis neturi būti karpomas ar siejamas su valstybių narių biudžetais”, – teigė Lietuvos politikas.

  Dokumente A. Saudargas atkreipė ypatingą dėmesį į ES Piliečių iniciatyvą, kuri pradės veikti nuo 2012 m. balandžio mėnesio. Naudodamiesi šia priemone, ES piliečiai, surinkę milijoną parašų bent iš  septynių valstybių narių, galės teikti ES teisės aktų pasiūlymus. Anot A. Saudargo, būtina numatyti tinkamą finansavimą norint efektyviai įgyvendinti šią svarbią demokratijos priemonę.  Europarlamentaro įsitikinimu, svarbu ne tik užtikrinti praktinį šios iniciatyvos įgyvendinimą, bet ir apgalvoti komunikacijos strategiją, kaip efektyviai informuoti ES piliečius apie iniciatyvą ir jų galimybes ja pasinaudoti.

  Komiteto patvirtintoje nuomonėje taip pat pažymima tinkamos komunikacijos politikos svarba. “Norint, kad ES piliečiai suvoktų tolesnės Europos integracijos naudą ir taptų artimesni Europai, įgyvendinant visapusišką komunikacijos politiką gyvybiškai svarbu juos informuoti apie ES politiką, kuri daro didžiausią tiesioginį poveikį jų kasdieniam gyvenimui”, – teigiama dokumente. Jame taip pat pabrėžiama, kad naujoji komunikacijos politika turėtų būti grindžiama visuomenei aktualia informacija, pvz., apie veiksmus, kurių imtasi siekiant kovoti su euro krize, apie Europos rinkimų sistemos reformą, apie ES plėtros perspektyvas ir geresnės integracijos naudą.

  ELP grupės Europos Parlamente informacija

 • ATGAL
  L. Andrikienė: „Medvedevas Europos Parlamente turėtų pasirodyti su Chodorkovskiu”
  PIRMYN
  Radvilė Morkūnaitė: ES mokslinių tyrimų finansavime būtina naikinti ydingą takoskyrą tarp naujųjų ir senųjų ES narių
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.