Valstybės naujienos

 • Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė Lietuvoje tikisi daugiau JAV ir NATO

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-19

  Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitikime su Lietuvoje viešinčiais Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) senatoriais sakė, kad mūsų regione tikisi „daugiau JAV ir daugiau NATO“.

  Ministrė senatorius Jeffą Sessionsą (Jeff Sessions), Joną Kylį (Jon Kyl), Mike‘ą Crapo (Mike Crapo) ir Roną Johnsoną (Ron Johnson) patikino, kad bendradarbiavimas su JAV yra kertinis Lietuvos prioritetas ir esminis Lietuvos saugumo garantas. Savo ruožtu senatoriai išreiškė visapusę paramą Lietuvos interesui tęsti ir stiprinti JAV matomumą, buvimą regione vykdant pratybas, tęsiant NATO oro policijos misiją bei dvišalius projektus.

  „Suprantame ir remiame jūsų interesus, deja, sudėtinga finansinė situacija ir mažinamos gynybos išlaidos ateityje gali tapti esminiu veiksniu, neleisiančiu įgyvendinti visko, ko norėtume“, – sakė senatorius J. Sessionsas.

  Lietuvą senatoriai minėjo, kaip patikimą Aljanso narę, kurios parama JAV interesams, kaip Irakas, Afganistanas itin vertinama. Būtent Lietuvos indėlis į tarptautinį saugumą, intensyvus bendradarbiavimas su Europos valstybėmis, regionu, leis JAV tęsti paramą ir buvimą regione.

  R. Juknevičienė patikino, kad Lietuva yra pasirengusi stiprinti bendradarbiavimą su artimiausiomis regiono valstybėmis ir dėti visas pastangas didinant finansavimą gynybai.

  „Įveikusi tokią visiems Lietuvos žmonėms sudėtingą finansų krizę, mūsų Vyriausybė supranta, kad dabar negalime praleisti momento ir turime visomis priemonėmis investuoti į savo saugumą,“ – teigė ministrė.

  Krašto apsaugos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Pamaininį darbą dirbantiems darbuotojams, auginantiems vaikus, sudarytos geresnės sąlygos pasinaudoti papildomomis lengvatomis
  PIRMYN
  Lietuvos bankas privalo apsaugoti šalies gyventojų interesus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.