Valstybės naujienos

 • Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas Pasaulio lietuvių bendruomenės narius supažindino su aktualiausiais Lietuvos kariuomenės klausimais

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-13

  Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narius Seime supažindino su aktualiausiais Lietuvos kariuomenės klausimais, šia tema skaitė pranešimą.

  Viceministras komisijos narius supažindino su Lietuvos kariuomenės integracija į NATO struktūras, kalbėjo apie šalies dalyvavimo tarptautinėse misijoje patirtį, pristatė karo prievolės atlikimo ir užtikrinimo tvarką, kariuomenės rezervą.

  Pranešime apie Lietuvos kariuomenę, kur apžvelgė aktualiausius Lietuvos narystės NATO ir rengimosi krašto gynybai aspektus, V. Umbrasas pabrėžė, kad gaudami kolektyvinės gynybos garantijas, įgyjame ir dvigubą atsakomybę: įsipareigojome prisidėti prie sąjungininkų saugumo, bet tuo pačiu turime ir savarankiškai rengtis krašto gynybai.

  Viceministras atkreipė dėmesį į tai, kad ne visuomet lengva rasti tinkamą pusiausvyrą tarp atsakingos narystės NATO ir atsakingo požiūrio į valstybės gynybą, ypač turint omenyje ribotą gynybos finansavimą. „Tačiau priimant sprendimus dėl gynybos politikos ir karinių pajėgumų vystymo ši pusiausvyra visuomet yra siekiamybė,“ – sakė V. Umbrasas.

  Posėdyje Seime kartu su viceministru V. Umbrasu dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, kiti Krašto apsaugos ministerijos atstovai.

  Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija buvo sudaryta 2008 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu. Komisiją sudaro po vieną nuo kiekvienos Seimo frakcijos narį, penki JAV Lietuvių bendruomenės tarybos išrinkti atstovai ir penki Pasaulio lietuvių bendruomenės valdybos išrinkti atstovai iš kitų užsienio lietuvių bendruomenių.

  Komisijos paskirtis – skatinti Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpintis abipuse pagalba ir parama, keistis mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikti pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

  Krašto apsaugos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Lietuva ir Austrija aktyviai bendradarbiaus siekiant užtikrinti saugią branduolinę energetiką
  PIRMYN
  Stiprėja geologinės aplinkos monitoringas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.