Valstybės naujienos

 • Laisvės ir demokratijos vertybes puoselėjančios organizacijos įsikūrimas Vilniuje – geras ženklas Lietuvai, sako užsienio reikalų ministras

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-07

  Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Freedom House“ biuro atidarymas Vilniuje liudija, kad Lietuva yra “patikima ir aktyvi demokratinės bendruomenės narė”, sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis biuro atidarymo ceremonijoje birželio 7 dieną.

  „Lietuva perėjo ilgą kovos už laisvę ir nepriklausomybę kelią, todėl „Freedom House“ įsikūrimas yra pačiu laiku ir mums labai svarbus. Tikimės, kad tai yra pirmas žingsnis link ilgalaikio mūsų bendradarbiavimo“, – kalbėjo ministras.

  Pasak jo, organizacijos viena iš pagrindinių misijų Lietuvoje bus siekti minties raiškos laisvės kaimyniniame regione.

  „Deja, politiniai kaliniai, pilietinės visuomenės ir nepriklausomos žiniasklaidos persekiojimas šiandien Baltarusijoje yra realybė. Tvirtai tikiu, kad „Freedom House“ veikla taps svaria parama pilietinei visuomenei Baltarusijoje ir egzilyje“, – teigė A.Ažubalis.

  „Freedom House“ atstovybė įsikūrė Lietuvos radijo ir televizijos pastate, kuris, anot ministro, prieš 20 metų buvo „užimtas ir naudotas sovietų propagandai“.

  „Freedom House“, kurios būstinė yra Vašingtone, užsiima demokratijos, politinių laisvių ir žmogaus teisių padėties įvairiose pasaulio šalyse stebėjimu ir analize, skatina demokratijos ir laisvės vertybių sklaidą. Organizacija kasmet skelbia ataskaitą „Laisvė pasaulyje“, kurioje pateikiami politinių laisvių ir žmogaus teisių vertinimai visose pasaulio šalyse. 2011 m. ataskaitoje Lietuva įvardyta kaip laisva šalis.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Žinia nelegaliems prekybininkams: bus užkirsti visi keliai
  PIRMYN
  Lietuvos užsienio reikalų ministras ir Rusijos prezidento patarėjas aptarė jautrių istorijos klausimų nagrinėjimą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.