Valstybės naujienos

 • Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministras su Lietuvos kultūros ministru aptarė šalių kultūrines perspektyvas

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-12

  Darbo vizito Lenkijoje metu, Kultūros ministras Arūnas Gelūnas susitiko su Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministru Bogdanu Zdrojewskiu. Abiejų šalių ministrai pasidžiaugė kasmet didėjančiomis dvišalėmis kultūrinėmis iniciatyvomis. Susitikime kalbėta apie kultūrinio bendradarbiavimo plėtrą apimant vis platesnes meno bei kultūros sritis.

  A.Gelūnas supažindino B.Zdrojewski su apie poetą, Nobelio premijos laureatą Česlavą Milošą kuriamu dokumentiniu filmu ir pakvietė atvykti į šio filmo premjerą Lietuvoje. Susitikime aptarta galimybė šį filmą pristatyti ir Lenkijoje. Lietuvos ministras taipogi pakvietė B.Zdrojewski š.m. birželio 26-27 dienomis dalyvauti iškilminguose poetui Č.Milošui atminti skirtuose minėjimuose, vyksiančiuose Vilniuje: birželio 26 d. Vilniaus universitete vyksiančiame poeto atminimo lentos atidaryme, birželio 27 d. – parodos atidaryme Taikomosios dailės muziejuje.

  Lenkijos kultūros ir nacionalinio paveldo ministras Bogdanas Zdrojewskis Lietuvos kultūros ministrą Arūną Gelūną pakvietė į Vroclavą, kur rugsėjo 8-10 dienomis vyks neformalus Europos Sąjungos kultūros ministrų susitikimas, kurio metu vyks Kultūros kongresas.

  Vizito metu A.Gelūnas taip pat susitiko su Lietuvos ambasadore Lenkijoje Loreta Zakarevičiene, su kuria pasidžiaugė dvišaliais kultūriniais santykiais, aptarė strategines kultūrinio bendradarbiavimo perspektyvas. Susitikimo metu didelis dėmesys buvo skirtas netrukus prasidėsiančiam Lenkijos pirmininkavimui ES. Kultūros ministras pažymėjo šio fakto svarbumą bei reikšmingumą, taipogi būtinybę iš Lenkijos semtis patirties, kaip šalį pristatyti kultūriškai.

  Lietuvos ambasadorė Lenkijoje Lietuvos kultūros ministrą supažindino su ambasados infrastruktūra, Lietuvos kultūros centru, kuris ministrui paliko labai gerą įspūdį: „Tai neabejotinai puikus, kultūros sklaidai pritaikytas centras, kuriame yra pačios tinkamiausios sąlygos pristatyti Lietuvos kultūrą bei plėtoti bet kokius kultūrinius kontaktus. Tokį centrą reiktų išplėtoti iki Lietuvos instituto Lenkijoje statuso. Ši idėja bei realios tokio instituto steigimo galimybės bus aptartos artimiausiu metu“, – po susitikimo su ambasadore teigė ministras Arūnas Gelūnas.

  Kultūros ministerijos informacija

 • ATGAL
  Nepriimtos Socialinių paslaugų įstatymo pataisos
  PIRMYN
  Per savaitę surašyta 417 tūkst. gyventojų ir 185 tūkst. būstų
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.