Valstybės naujienos

 • Lietuva ir Austrija aktyviai bendradarbiaus siekiant užtikrinti saugią branduolinę energetiką

 • Institucijos: Prezidentūra
  Data: 2011-04-13

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Austrijos Prezidentu Heinsu Fišeriu (Heinz Fischer) ir Kancleriu Verneriu Faimanu (Werner Faymann).

  Susitikimuose aptarti Lietuvos ir Austrijos dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, aktualūs Europos Sąjungos klausimai, ES Rytų partnerystės politika. Lietuvos ir Austrijos vadovai ypatingą dėmesį skyrė saugios branduolinės energetikos užtikrinimo klausimams.

  Prezidentė padėkojo Austrijos vadovams už paramą Lietuvos iniciatyvai sugriežtinti pasaulinius branduolinės energetikos saugumo standartus, kai šis klausimas buvo sprendžiamas ES Vadovų Taryboje Briuselyje.

  „Austrija yra svarbi partnerė Lietuvai tiek vystant dvišalius santykius, tiek siekiant bendrų interesų Europos Sąjungoje. Austrija pilnai palaiko ir labai aktyviai gina mūsų poziciją, kad Europoje ir už jos ribų esančioms atominėms elektrinėms būtų taikomi aukščiausi saugumo reikalavimai ir testai. Bendradarbiavimas su Austrija padės mūsų valstybei užtikrinti, kad ateityje šios problemos būtų išspręstos”, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Pasak Prezidentės, Austrija yra puikus pavyzdys, kaip gerai galima tvarkyti atliekas. Austrijos sostinėje Vienoje yra 4 utilizavimo gamyklos, kuriuose yra deginamos atliekos ir išgaunama šiluma bei elektros energija, nėra taršos, o visa informacija apie jų veiklą yra skaidri ir prieinama gyventojams.

  Prezidentės spaudos tarnyba
 • ATGAL
  Tarp svarbiausių ESBO prioritetų – užsitęsusių konfliktų sprendimas ir branduolinės energetikos saugumas
  PIRMYN
  Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas Pasaulio lietuvių bendruomenės narius supažindino su aktualiausiais Lietuvos kariuomenės klausimais
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.