Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie svarbiausių tarptautinio saugumo klausimų sprendimo | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie svarbiausių tarptautinio saugumo klausimų sprendimo

 • Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo JT Generalinės asamblėjos 66-osios sesijos debatuose, kurių tema – „Tarpininkavimo vaidmuo sprendžiant tarptautinius konfliktus“ (Nuotr. Dž. G. Barysaitės)

  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėjo JT Generalinės asamblėjos 66-osios sesijos debatuose, kurių tema – „Tarpininkavimo vaidmuo sprendžiant tarptautinius konfliktus”.

  Pristatydama Lietuvos tarpininkavimo patirtį, Prezidentė pabrėžė, kad per 20 nepriklausomybės metų Lietuva tapo aktyvia tarptautinės bendruomenės nare, kuriai vis dažniau patikimos atsakingos pareigos ir sudėtingų globalių problemų sprendimas. Lietuva jau vadovavo Demokratijų bendrijoms, ESBO, o 2013 m. pirmininkaus ES.

  Nuo kitų metų birželio Lietuva pirmininkaus ir JT Generalinei asamblėjai, o 2013 m. sieks tapti svarbiausios institucijos, atsakingos už tarptautinio saugumo klausimus – JT Saugumo Tarybos – nenuolatine nare. Saugumo Tarybai, kurioje priimami svarbiausi sprendimai tarptautinio saugumo klausimais, priklauso 15 JT narių – 5 šalys yra nuolatinės, o 10 renkamos kas dveji metai.

  „Pastaraisiais metais Lietuva daug investavo į galimybę tapti tarpininke sprendžiant įvairias tarptautinio saugumo problemas. Esame pasirengę prisiimti globalią atsakomybę ir užimti Saugumo Tarybos nenuolatinės narės statusą 2014-2015 metais”, – pasaulio lyderiams kalbėjo Prezidentė.

  Prezidentės teigimu, tarptautinio saugumo užtikrinimui svarbu ne tik gebėti įveikti įprastas krizes, bet ir rasti atsaką naujoms grėsmėms – kibernetinėms, informacinėms, branduolinėms ar aplinkosauginėms.

  Lietuvos vadovė atkreipė pasaulio lyderių dėmesį į branduolinio saugumo klausimus ir pasveikino ambicingą branduolinės saugos veiksmų planą, kuris buvo patvirtintas Vienoje vykstančioje TATENA generalinėje konferencijoje.

  „Černobylio ir Fukušimos tragedijos įpareigoja sukurti griežtą tarptautinę teisinę bazę ir užtikrinti, kad jos būtų laikomasi. Negalime leisti jokių kompromisų branduolinės saugos ir saugumo srityje”, – pabrėžė Prezidentė.

  Prezidentė pristatė pasaulio šalių vadovams Lietuvos pasiūlymus, kaip užtikrinti branduolinį saugumą: siūloma griežtinti kokybės reikalavimus kiekvienai branduolinei jėgainei, jos statybos aikštelei, branduolinėms technologijoms ir personalo kvalifikacijai. Streso testai turi tapti įprasta praktika, o informacija apie branduolinius projektus turi būti skaidri ir prieinama visuomenei.

  Prezidentės spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Seimo Pirmininkė I. Degutienė: turime stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, galvodami ir apie bendros informacinės erdvės kūrimą
  PIRMYN
  Premjeras: žengtas strategiškai reikšmingas žingsnis SGD terminalo projekto įgyvendinime
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.