Valstybės naujienos

 • Lietuvai gresia baudos

 • Institucijos: Ministerijos
  Žemynai: Europa
  Data: 2011-04-01

  Šiandien LR Seimas vėl atidėjo įstatymų projektų, kuriuos patvirtinus į nacionalinius teisės aktus būtų perkelta europinė direktyva dėl atliekų 2008/98/EB, priėmimą.

  „Tai reiškia, jog tikimybė, kad už direktyvų neperkėlimą Lietuvai bus skirtos Europos Sąjungos baudos, dar labiau padidėjo. Juolab, kad dar kartą šį klausimą Seimas svarstys tik balandžio 12 dieną“, – apgailestauja aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

  Ministras primena, jog pagrindiniai teisės aktai, perkeliantys direktyvos nuostatas į nacionalinę teisę (Atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo projektas ir jį lydintis Administracinių teisės pažeidimų kodekso pakeitimo įstatymo projektas), turėjo įsigalioti iki praėjusių metų gruodžio 12 dienos.

  Aplinkos ministerija projektus Seimui pateikė pernai rugsėjo 22-ąją. Apie tai, kad juos būtina patvirtinti kaip galima greičiau, nes priešingu atveju Lietuvai gresia baudos, ministerijos specialistai ne kartą informavo tiek parlamentarus, tiek ir kitas valstybines institucijas. Paskutinis raštas išsiųstas šį antradienį. Apie vėlavimą bei gresiančias baudas parlamentarams priminė ir ministras G. Kazlauskas – jam surengtos interpeliacijos metu.

  Šių metų sausio 27 dieną Lietuva gavo oficialų Europos Komisijos (EK) kreipimąsi, kuriame pranešama, jog terminas direktyvos perkėlimui jau yra pažeistas ir kad šaliai gresia baudos. Aplinkos ministerija savo ruožtu informavo EK, jog visi direktyvos perkėlimui reikalingi teisės aktai pateikti Seimui ir tikimasi, jog bus patvirtinti artimiausiu metu.

  Kovo 27-ąją suėjo dviejų mėnesių Lietuvai skirtas laikotarpis, per kurį šalis turėjo priimti visus direktyvai perkelti būtinus teisės aktus ir pranešti apie tai EK.

  Aplinkos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Lietuvos ir Indijos ryšiai stiprės
  PIRMYN
  Goro provincijoje veikianti Policijos mokymo grupė surengė praktinius mokymus vietos policininkams
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.