Valstybės naujienos

 • Lietuvos ir Indijos ryšiai stiprės

 • Institucijos: Prezidentūra
  Žemynai: Azija
  Data: 2011-04-01

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje viešinčią Indijos užsienio reikalų ministrę Preneet Kaur.

  Užsienio reikalų ministrė informavo Prezidentę apie Indijos planus šiemet atidaryti ambasadą Vilniuje. Lietuvos vadovės teigimu, tai dar labiau sustiprins abiejų šalių bendradarbiavimą. Kitais metais bus minimas Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių dvidešimtmetis.

  Šalies vadovė pabrėžė, jog per pastaruosius metus 40 procentų išaugusios Lietuvos ir Indijos prekybos apimtys rodo abiejų šalių interesą plėsti ekonominį bendradarbiavimą ir stiprinti verslo ryšius.

  „Lietuva yra geroje strateginėje vietoje Europoje. Turime gerai išvystytas informacines ir komunikacijos technologijas, didelį intelektualinį potencialą biotechnologijų, lazerių ir kitose pažangiose srityse. Aktyviai plėtojame mokslo ir verslo sąveiką. Visa tai atveria puikias galimybes Indijos verslininkams investuoti į aukštąsias technologijas Lietuvoje, stiprinti mūsų valstybių ekonomikos, švietimo, mokslo ir kultūros sričių bendradarbiavimą”, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Indijos užsienio reikalų ministrės vizito Lietuvoje metu pasirašoma dvišalė Investicijų skatinimo ir apsaugos sutartis, kuri, pasak Prezidentės, dar labiau sustiprins abiejų valstybių ekonominius ryšius ir paskatins verslo investicijas.

  Lietuvos vadovė perdavė kvietimą Indijos Prezidentei Patil ir Parlamento žemųjų rūmų pirmininkei Kumar į šių metų birželio 30 d. Vilniuje rengiamą aukščiausio lygio moterų lyderių konferenciją.

  Prezidentės spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E.Zingeris susitikimuose JAV kėlė Lietuvos kaimynystėje planuojamų statyti atominių elektrinių saugumo klausimą
  PIRMYN
  Lietuvai gresia baudos
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.